Mindenhol azt harsogják az emberek, hogy a mozgás jó a testnek és a léleknek. Az, aki eleget tornázik egészségesebb lesz: nem hízik el, a szív- és érrendszeri betegségeket is kikerüli, és nem lesz depressziós. Ez mindig igaz, ám a mozgást is túlzásba lehet vinni, ami már egyáltalán nem egészséges sőt, szinte rosszabb, mintha nem is edzenénk.
Egy átlagos felnőtt embernek hetente öt óra mérsékelt testmozgás, vagy hetente 2 és fél óra intenzív edzés ajánlott. Ennél több már káros lehet. Azok a futók például, akik heti háromnál többször edzenek gyors tempóban, ugyanolyan korán halnak, mint akik egyáltalán nem mozognak.
Az extrémhosszú maratonok pedig képesek átalakítani az emberek szívének felépítését,
amely szintén nem veszélytelen: szívritmuszavarhoz vezethet!
A nők körében a szívroham és a stroke kockázata csökken abban az esetben, ha heti egyszer mozognak,
akik azonban nap mint nap intenzív gyakorlatokat végeznek, növelik az szívroham és az agyvérzés kockázatát.
Emellett kialakulhatnak étkezési rendellenességek, csontritkulás, és elmaradhat a menstruáció is. Ezek a tünetek általában a túl sok edzés, és alacsony kalóriabevitel miatt következhetnek be. És míg a mérsékelt testmozgás erősíti az immunrendszert, a túlzásba vitt edzés gyengíti.
Az intenzív mozgás utáni 72 órában sokkal nagyobb az esély a légúti megbetegedésekre.
A túlzott testmozgás tehát nem egészséges, de sokan nem tudnak leállni, hiszen ugyanolyan függőséget okozhat, mint egyéb elfoglaltságok. Egyre többen vannak olyan mozgásfüggők, akik egy-egy edzés kihagyása után elvonási tünetekkel rendelkezni - írja az Insider.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.