A grillezés árnyoldala - Filléres praktika az odaégett falatkák ellen

grillezés tisztítás grill
Clock icon
Cikkünk több mint egy évvel ezelőtt frissült utoljára, a benne szereplő információk elavultak lehetnek.
Grillezgetni, sütögetni mindenki imád – a mosogatásért és grillrácstakarításért valószínűleg már kevesebben rajonganak. Most nekik szeretnénk egy egyszerű és nagyszerű ötletet ajánlani.

Egy korábbi cikkünkben már elárultuk a tökéletes grill titkát: nem kell hozzá nagy ördöngösség, hogy könnyen, gyorsan és finomat sütögess egy kerti buli alkalmával.

Most azonban a grillezés árnyoldala van terítéken – bizony ilyen is van! Egy jól sikerült összeröffenés után a legtöbbünknek semmi kedve a romeltakarításhoz, és a grill megtisztításához, pedig hát valamikor valakinek ezt is meg kell csinálni.

Forrás: Thinkstock

Mi most két alternatívát ajánlunk a figyelmedbe: az egyik azoknak szól, akik szorgos hangya módjára rögtön a buli után neki szeretnének állni a takarításnak, a másik pedig a Pató Pál úr típusú grillezőknek, akik "ej, ráérnek arra még" másnap is.

  • Azonnali megoldás: Ha elkészültek a húsok, de a szén még ég, ne oltsd el! Egy hagymát vágj ketté, szúrd fel egy villára, és dörzsöld át vele a rácsot. A hagyma és a meleg hatására sokkal könnyebben lejön majd a sok odaégett szósz és falatka!
  • Másnapi megoldás: Ha már a falatkák odaégtek... Önts egy szórófejes flakonba almaecetet, tedd egy újságpapírra a grillrácsot. Fújd meg a rács mindkét oldalát alaposan almaecettel, és hagyd hatni 5–10 percig. Ezután drótkefével könnyedén le tudod dörzsölni az egészet.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.