A világ nagyvárosainak látványosságaiban gyönyörködve a legtöbben nem hagyják ki a helyi állatkert meglátogatását sem, ugyanis remek szabadidős kikapcsolódást kínálnak kicsiknek és nagyoknak egyaránt. Íme, néhány nagyobb park, amelyeket neked is látnod kell!
London
A Londoni Állatkert a világ legidősebb állatkertjeként számos leggel büszkélkedhet. Itt nyílt például 1938-ban a világ első gyermekállatkertje, ám már az 1800-as években is rengeteg fejlesztésen ment keresztül a park. 1849-ben nyitotta meg kapuit a világ első hüllőháza, 1853-ban az akváriuma, majd 1881-ben a rovarház. A Londoni Állatkert kezdeményezte a világ első nemzetközi tenyésztési együttműködését is, amikor 1962-ben kölcsönadta Carolin nevű arab gazelláját az arizonai Phoenix Állatkertnek.

Az intézmény az 1980-as években nehéz időszakon ment keresztül, csődközeli helyzetbe került, 1991-ben még a bezárás gondolata is felmerült, ám a látogatók adományainak köszönhetően az állatkertet végül nem kellett bezárni, sőt több területen javíthattak mind az épületek állapotán, mind az állatok életkörülményein. A látogatók ma már megújult afrikai madárszafariban is gyönyörködhetnek, és rendkívül népszerű a Találkozás a majmokkal című kiállítás is. Ez utóbbi igazi élmény, ugyanis nincs kerítés a látogatók és az állatok között. A Londoni Állatkertben 704 állatfaj összesen 16 802 egyede él. A legkülönlegesebb állatai a wombat, a tapír, a pingvin, a tasman ördög és galápagosi óriásteknős.
Moszkva
Mindenképpen a legek között említhető meg a Moszkvai Állatkert is, amely Európa egyik legrégibb – és Oroszország legnagyobb – állatkertje. Ma a 22 hektáros területen több mint 6000 állat él. Az odalátogatók egyik kedvenc célpontja a madárház és a hatalmas tengeri akvárium, de nagyon népszerűek az éjszakai kiállítások is. Az állatkert gyönyörű kialakítása a nagyváros szívében is igazi természetközeli élményt nyújt.

Berlin
A Berlini Állatkert 1844-ben nyitotta meg kapuit, mint Németország első és Európa kilencedik állatkertje. Az első világháború alatt súlyosan megrongálódott, az akkor ott élő 3715 állat közül csak 91 maradt életben. Azóta a kert még mindig évről évre folyamatosan fejlődik, szinte minden évben valamilyen újdonsággal várja az odalátogatókat. Az intézmény ma Európa fajokban leggazdagabb állatkertje, közel 1500 fajt tartanak a több mint 34 hektáron. Kicsik és nagyok hatalmas kedvencei az elefántok és vízilovak, de a Flamingó-lagúna elnevezésű tavacskában is órákig el lehet gyönyörködni. A nagy testű rágcsálók kifutórendszere is az állatkerti legekhez sorolható, 1903-ban ez volt az első rácsmentes külső kifutó az állatkertben. A Berlini Állatkert igazi paradicsom a majomrajongóknak, ugyanis jelenleg négy emberszabású fajt tartanak. A csimpánzok, gorillák, orangutánok és a kevésbé ismert bonobók megfigyelése önmagában is egész napos élményt nyújthat.

Sydney
A Taronga Állatkert Ausztrália egyik legkönnyebben megközelíthető, így legnépszerűbb állatkertje. A turisták számára a legnagyobb érdekességet a kontinensen őshonos állatok jelentik, a kenguruk, erszényes medvék és koalák mindenki kedvencei. Az állatkert tökéletesen mutatja be a vadon életét, a világ számos parkjához hasonlóan itt is arra törekedtek, hogy reprodukálják az állatok természetes élőhelyét. Az őshonos állatok mellett a gorillák esőerdeje és a csimpánzok parkja is nagyon népszerű.

Bécs
A Schönbrunni Állatkert a magyar kirándulók egyik kedvenc célpontja. A csodálatos park az UNESCO-világörökség része, és már négyszer nyerte el az Európa legjobb állatkertje címet. A 17 hektáros parkosított intézmény mottója: „Legyen ez az állatkert a boldog állatok otthona”. A bécsi állatkertben 4600 állat, és azon belül 480 faj él, megszületésekor a nagy kedvenc a pandabébi volt, amely a Fu Long nevet kapta.

Toronto
Kanada legnagyobb állatkertje a Torontói Állatkert, amely 1974 augusztusában nyitotta meg kapuit a látogatók előtt, és azóta egyik legnépszerűbb célpontja a városba utazó turisták körében. A Rough Park határában fekvő, 278 hektáros állatkert bejárására akár több napot is érdemes rászánni. A parkot hét területre osztották fel, így a megérkezéskor mindenki könnyedén célba veheti a kedvenceit. Az intézményben nagy hangsúlyt fektettek arra, hogy az állatok környezete minél inkább hasonlítson eredeti élőhelyükre, ezzel még nagyobb élményt nyújt a látogatóknak. Az állatkert jelenlegi kedvence a 2015 novemberében született jegesmedvebocs.

Ez a hozzászólás moderálásra vár:
A hozzászóláshoz be kell lépni!