Megvédte BL-címét a Győr

meccs Bajnokok Ligája döntő Győri Audi ETO KC kézilabda
Clock icon
Cikkünk több mint egy évvel ezelőtt frissült utoljára, a benne szereplő információk elavultak lehetnek.
Megvédte címét a női kézilabda Bajnokok Ligájában a Győri Audi ETO KC. A vasárnapi fináléban 27-21-re legyőzte a 2012-es bajnok montenegrói Buducsnoszt Podgoricát. A sorozat legeredményesebb játékosa Görbicz Anita lett 87 góllal.

A Győr remekül játszott a döntő első félidejében, minden téren - támadásban, védekezésben, kapusteljesítményben - jobb volt ellenfelénél, már 12-6-ra is vezetett, a szünetben pedig 15-10 volt az állás. A folytatásban hatékonyabban játszottak a vendégek, de az ETO újabb diadala nem volt kérdéses.

A női BL történetében ez a negyedik címvédés, ezt megelőzően az osztrák Hypo NÖ (1995-ben), valamint a dán Slagelse (2005-ben) és Viborg (2010-ben) volt képes hasonló bravúrra. A meccsről bővebben az Origo.hu hírportálon olvashatsz.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.