Forrás: en.espnf1.com -
halál pilóta Forma-1 lassúság
Clock icon
Cikkünk több mint egy évvel ezelőtt frissült utoljára, a benne szereplő információk elavultak lehetnek.
Victor "Al" Pease, akit a Forma-1 leglassabb versenyzőjeként emlegetnek, 92 éves korában, otthonában hunyt el.

A kanadai autóversenyző három kanadai futamon állt rajthoz a Forma-1-ben. 1967-ben a Castrol Oil csapatában 47 körig bírta az autója, a következő idényben pedig motorproblémák miatt el sem rajtolt – írja a sport.hir24.hu.

Forrás: en.espnf1.com

1969-ben a John Maryon istálló autójával végre célba akart érni, de a 22. körben kizárták a futamból, mivel túl lassú volt, és feltartotta az élen haladókat, miközben lekörözték, pedig az Eagle MK1 egész jól összerakott autó volt ebben az évben.

Pease a második világháború után költözött Angliából Észak-Amerikába, és miután a Forma-1-ben nem termett számára babér, a kanadai utcai bajnokságban megtalálta a számításait és trófeákat nyert.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.