49 évesen hunyt el a bajnok teniszező - Évek óta rákkal küzdött

halál sportoló
Clock icon
Cikkünk több mint egy évvel ezelőtt frissült utoljára, a benne szereplő információk elavultak lehetnek.
49 éves korában elhunyt Jana Novotna egykori teniszező, Wimbledon 1998-as női bajnoka.

Jana Novotna hosszú ideje harcolt a rákkal, a halál békességben, családja körében, csehországi otthonában érte - jelentette be a WTA, a női profi teniszezők nemzetközi szövetsége.

„Jana inspirációt jelentett a pályán és azon kívül is mindazok számára, akiknek lehetősége volt ismerni őt. Csillaga örökké ragyogni fog. Őszinte részvétünk a családnak." – nyilatkozta Steve Simon a WTA vezérigazgatója.

A teniszező pályafutása csúcsát 30 évesen, 1998-ban érte el, ekkor nyerte meg a wimbledoni teniszbajnokságot. Győzelme rekordnak számított, mert nála idősebben addig még soha senki nem nyerte meg élete első Grand Slam tornáját.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.