A jóga rendszeres gyakorlása segít abban, hogy a nőiesség ne csak szexi külsőben, hanem belülről sugározzon azáltal, hogy harmóniába hozza a medenceüregi női szerveket.
A jóga legfontosabb hatása a stresszoldás, ez pedig kihat az egész szervezetre, minden szervre. A női jóga gyakorlatai megerősítik a gát, a hüvely területét, a medence és a has izmait. Lazítják, mobilizálják és egyben erősítik a csípőízületet. Segítenek a menzesz alatti görcsök oldásában és ciklust szabályozó hatásuk van. Egyensúlyba kerül a hormonális rendszer, csökken vagy megszűnik a menstruáció előtti kellemetlen tünetegyüttes. A helyes légzés elsajátítása pedig hozzájárul a kiegyensúlyozott hormonális működéshez, az idegrendszer, és ezzel az érzelmek stabilitásához.
A női jógában a csípő oldására helyezzük a legnagyobb hangsúlyt. Sokan végzünk rendszeres ülő munkát, ami blokkolja a csípő mozgásterét, ez pedig a belső térre is hatással van, rövidül a horpaszizom, ami a combról indul, és megérkezik a gerinchez keresztcsonthoz, ezért a legfontosabb ennek a résznek az oldása. Az olyan gyakorlatok, mint a pillangó, az előre-hátra hajlások, fordított testhelyzetek, hősi pózok, segítik az alhasi terület véráramlását, és a gerinc alsó szakaszára hatnak, ezzel energetizálva a medence területét. Az álló ászanák stabilizálják a medence energetikai terét, például a hősi pózok, fatartás. A fordított testhelyzetek is nagyon fontosak, mert megnyitják a medencei méhűri kapilláris ereket az alhas területén. Emellett erős hormonális hatásuk is van a fordított testhelyzeteknek, mert az agyi területre hatnak, leginkább az agyalapi mirigyet stimulálva, ami közvetlenül hatást gyakorol a petefészek működésére.
Ez a hozzászólás moderálásra vár:
A hozzászóláshoz be kell lépni!