A legtöbb életmóddal foglalkozó portálon időről időre születik egy cikk arról, hogy a túlsúlyos, kevésbé dekoratív emberekkel jobb a szex. Néha a brit kutatók hozakodnak elő szexuális egérkísérleteik világmegváltó eredményeivel, máskor pedig egy párszáz fő által kitöltött kérdőív válaszai alapján mélyítik el bennünk ezt a sztereotípiát.
Kevesen vannak viszont azok, akik egy-egy ilyen írás után felteszik maguknak a kérdést, hogy mégis ki és miért fekszik le számára csúnya emberrel? És mégis ki számít csúnyának? Aki pedig kövér, az garantáltan csúnya is?
Természetesen a Life.hu is alaposan körbejárta már a témát. Mindkét nézőpontból, férfi és női oldalról is felmértük, miért bújunk ágyba nem annyira tökéletes testű, formájú, alakú emberekkel. A vesszőparipa minden esetben a túlsúly volt, hiszen társadalmunk a "csúnyaságot" első körben még mindig a testalkattal tudja csak szemléltetni.

(Miért) kívánják a nők a puha macikat? és A duci pasi is lehet vonzó? című írásokból kiderül, hogy a nő alapvetően érzelmi és fizikai biztonságra vágyik, és ezt nagyobb eséllyel találhatja meg egy nagydarab férfi mellett. Az ősi evolúciós modell alapján ugyanis a testesebb embereket a nők egészségesebbnek és erősebbnek érzékelik. A másik oldal pedig, hogy egyes hölgyek számára a túlsúlyos partner szimbolikusan valami könnyebben hozzáférhető dolgot képvisel, akiről az is kiderülhet, hogy sokkal kedvesebb, illetve kevésbé öntörvényű vagy egoista, mint egy vékonyabb férfi. Vagyis nemcsak megszerezni, de megtartani is könnyebb a túlsúlyos pasit, aki ráadásul kevésbé is ítéli el a partnerét, ha felcsúszik rá néhány pluszkiló. Egyszóval főnyeremény!
Ezzel szemben a kontracikk, a Téged is lehet szeretni! - Szex egy molett nővel opusz elmondja, a kövér szexről szóló legostobább tévhitek, hogy a túlsúlyos nők kevésbé kaphatók a hancúrra, mivel zsírpárnáik az intim együttlétek legnagyobb ellenségei. Manapság egy olyan társadalomban, amelynek az értékrendjében központi helyet foglal el a szépség és a testkultusz, a kövérség az egyik legkomolyabb stigma lehet, ami miatt a ducik értéktelennek érezhetik magukat. Ez pedig a magánéletükre és a szexualitásukra is hatással van.
Hogy derül ki mégis, hogy a csúnyák jobbak-e az ágyban?
Nemcsak az a kérdés, hogy kik a rondák, hanem az is, melyik szex a jó. Mind a szépség, mind pedig a csúnyaság megállapítása teljesen szubjektív, éppúgy, mint a jó és rossz szexélmény érzete is. Olvasóink szerint is hiba hinni az ilyesfajta állításoknak és írásoknak.

Fontos az is, hogy az ágyban szerzett tapasztalat egyrészt tanulható, fejleszthető, másrészt egyik partnerről a másikra átvihető. Szerintem többek között azért terjengnek ilyen legendák, mert az elhízást összekapcsoljuk a lustasággal, de tudjuk, hogy ez egyénenként változik és nem testalkat függvénye. Az, hogy a kevésbé tökéletes alkatúak jobban igyekeznek, szintén egy sztereotípián alapszik, miszerint a szép embereknek nem kell annyit dolgozni ahhoz, hogy elérjék a céljukat, mint a kevésbé előnyös adottságokkal rendelkező társaiknak.
De nem érdemes általánosítani a testalkat alapján, és a nemek között sem tennék különbséget. A szexualitás, mint tudjuk, egy szubjektív élmény, vagyis a jó szex is mindenkinek mást jelent. Az a lényeg, hogy a partnerek igényei legyenek összhangban.