Életre keltett képkockák - Filmrajongókat biztat játékos pályázatra Kálloy Molnár Péter

PR cikk jelenetek klasszikus film T-Home játék mozi
Clock icon
Cikkünk több mint egy évvel ezelőtt frissült utoljára, a benne szereplő információk elavultak lehetnek.
A színművész a T-Home filmes pályázatának zsűritagjaként izgalmas, kreatív játékra, azaz kedvenc jeleneteik újraforgatására hívja a filmrajongókat. Az érdekes kihívásokat kedvelő pályázókat arra biztatja Kálloy Molnár Péter, hogy összpontosítsanak a részletekre. "Bár könnyűnek tűnik a feladat, mégsem az. Nem elég ugyanis elmondani az ismert párbeszédeket, egy filmnek számtalan más összetevője is van, amitől élni kezd egy-egy képkocka. Az alkalmi rendezőknek a kompozícióra, a fényekre és a mozgásra is ügyelniük kell" - mondja Kálloy Molnár.

Csakúgy, mint a Játszd újra! pályázat résztvevői, Kálloy Molnár Péter is sok meghatározó filmjelenetért rajong. "Mélyen megrázó, tragikomikus Roberto Benigni Az élet szép című filmjének tolmácsjelenete, amikor az édesapa a koncentrációs tábor szabályzatát a német tiszt után egy különös játék szabályaiként fordítja le a kisfiának. De ahányszor látom, annyiszor meghatódom Fábry Zoltán Pál utcai fiúkjában a vörösingesek megbánásán is, akik azt mondják: nekik nem jár csokoládé" - idézi fel a színművész, aki izgatottan várja a Játszd újra! oldalra feltöltendő pályázati anyagokat.

Ha a színművésznek kellene választania, hogy mit forgasson újra, bizony bajban lenne, hiszen meghatározó filmek tucatjai jutnak azonnal eszébe. "Ha sorolnom kell, akkor az Aranypolgár, Chaplin Diktátora, a Berlin fölött az ég, vagy a Ponyvaregény mindenképpen rajta van az elévülhetetlen kedvenceim listáján. De örök emlék köt a Száll a kakukk fészkére című mozihoz, mert - amellett, hogy Jack Nicholson egészen zseniálisat alakít benne - amikor először láttam, Magyarországon egyáltalán nem volt hozzáférhető, de nekünk levetítették a Színművészetin, ettől pedig egészen különös élménnyé vált. A legyek urát Peter Brook rendezésében szintén a főiskolán láttam először, és a vetítésen részt vett ő maga is, mi pedig voltunk olyan szerencsések, hogy beszélgethettünk vele a mozizás után."

Apropó, beszélgetés. A színművész szerint akkor az igazi az élmény, ha utána van kivel megbeszélni a látottakat. "Egy jó mozi mindenképpen közösségi élmény, jó együtt nézni, jó megbeszélni. Nekem a filmnézés kifejezetten családi programként is él az emlékeimben: amikor én voltam gyerek, a mozizást legtöbbször a tévé jelentette. Ilyenkor az egész család összegyűlt a készülék előtt, hogy megnézze a heti filmet, vagy mondjuk az Onedin család soron következő részét. Jó lenne, ha valahogy én is így tudnám ezt a saját gyerekeimnek továbbadni. Amíg kicsik, közös rajzfilmnézéssel alapozom meg a későbbi közös mozizásainkat: pár gombnyomással kölcsönzünk egy mesét a T-Home Videotéka szolgáltatásából, és indulhat is a moziprogram. Aztán ahogy nőnek, jöhetnek sorban a nagy klasszikusok is."

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a LIFE Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.