Szívszorító: saját démonjaival vív meg legújabb dalában a magyar énekes

Forrás: PR & Promotions -
félelem dalpremier küzdelem YA OU
Clock icon
Cikkünk több mint egy évvel ezelőtt frissült utoljára, a benne szereplő információk elavultak lehetnek.
Egy új, lehengerlő, balladisztikus szerzeménnyel igyekszik ismét meghódítani a zenehallgatók szívét Ya Ou, aki ezúttal igazán mélyre merült vadonatúj klipjében, ráadásul ázsiai gyökereihez is büszkén nyúlt vissza.

A tehetséges dalszerző-előadót, Ya Ou Fenget leginkább változatos repertoárja teszi igazán kiemelkedővé. Már sok szerepben láthattuk a félig kínai származású zenészt, hiszen 2019-ben a TV2 Sztárban Sztár leszek! műsor dobogós, második helyéig jutott el, ahol minden héten a legkülönfélébb popsztárokat imitálva mutatta meg zenei sokszínűségét. Ugyanabban az évben szólókarrierjét is beindította, amely azóta folyamatosan ível felfelé: debütáló közönségkedvenc felvétele, a Légy valaki másnak óta olyan előadókkal kollaborált, mint PRIBELSZKI, akivel a rádiókat ostromló Találkoznánk-ot készítette el, vagy IMRIK, akivel közösen alkották meg az elektronikusabb hangzású Lehet-e még tracket. Idén szerelmével, Békefi Vikivel együtt mutatta be a Tűz című szenvedéllyel túlfűtött zenét, de egy humorosabb hangvételű dal is ott lapul 2021-es gyűjteményében.

Saját démonjaival vív meg Ya Ou új, szívszorító dalában Forrás: PR & Promotions

Amellett, hogy minél több dologban kipróbálja magát Ya Ou, fontos számára a befelé fordulás és saját zenei világának, művészi lényegének, azaz ars poeticájának hangsúlyozása - így legújabb, szívhez szóló számában saját zenei világát foglalja egybe.

„Csak az jár a fejemben, hogy milyen az én zenei világom valójában. Van-e egyáltalán végállomás vagy éppen attól függően születik egy dal, hogy érzelmileg hol tartok. A Zsákutca kapcsán azt érzem, hogy ilyen a zeném alapvetően, hiszen ha leülök egy zongorához vagy gitárhoz, ilyen harmónia-menetet játszom és ilyen hangulatú melódiákat találok ki. A téma teljes mértékben rólam szól, a saját démonjaimról és küzdelmeimről, úgy megfogalmazva, hogy más is érezhesse benne a saját félelmeinek a helyét" – árulja el a Zsákutca hátterét Ya Ou, aki a témához egy kis tanulságot is hozzáadott: „Mindig fontosnak érzem szövegíráskor, hogy a mondatvégi pont előtt adjunk egy megoldást a hallgatónak, csillanjon fel a fény, legyen miben reménykedni. Hiszem, hogy valahol az életnek is ez a célja, azaz, hogy a megannyi zsákutcából ki is tudjunk fordulni, ne töltsünk ott annál több időt, mint amennyi szükséges, és vizsgáljuk meg jól, hogy legközelebb már messziről elkerüljük azt."

A videóklip jól illeszkedik a felvétel hangulatához és a mondanivalójához, hiszen a tehetséges zenészt olykor feketében, olykor pedig fehérben láthatjuk, jól szimbolizálva a benne dúló érzelmeket. Emellett a szerző egy egzotikus ázsiai kertbe is elkalauzol bennünket a videó végén, utalva identitásának és önmagának egy igazán jelentős szegletére:
„Ugyan Magyarországon élek, és nem igazán művelem az ázsiai kultúrát, mégis úgy látom, saját zenei világom egyedisége ettől lesz kerek egész, ezért találtam fontosnak ezt is megmutatni valamilyen formában a videóklipben."

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a LIFE Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.