Amikor a végrendelet csak a kezdet - 7 film az örökség körüli bonyodalmakról

örökség film magazin végrendelet
Clock icon
Cikkünk több mint egy évvel ezelőtt frissült utoljára, a benne szereplő információk elavultak lehetnek.
Január 5-től vetítik a hazai mozik a Gátlástalan örökösök című filmet, melynek főszereplői egymással vetélkedve próbálnak meg kedvében járni az utálatos nagynéninek, csak hogy megkaparintsák a vagyonát. A hasonló helyzetek már számos alkalommal ihlették meg emlékezetes módon a filmesek fantáziáját, mutatjuk is.

Szórd a pénzt és fuss! (1985)

Ez a klasszikus nyolcvanas évekbeli, Brewster milliói címen is ismert Richard Pryor-vígjáték egy Amerikában már-már közismert sztorit dolgozott fel, hiszen az alapjául szolgáló George Barr McCutcheon-regényből nem kevesebb, mint hét filmfeldolgozás készült. A történet szerint egy kiöregedőben lévő baseballjátékos 300 millió dollárt örököl egy rokonától, de van egy feltétel: ahhoz, hogy a pénzt megkaphassa, előbb 30 napon belül el kell költenie 30 millió dollárt, szigorú feltételek szerint.

Esőember (1988)

Miért is keresi fel a Tom Cruise játszotta felelőtlen aranyifjú az intézetben élő, sosem látott autista bátyját (Dustin Hoffman Oscar-díjas alakításában)? Azért, hogy megszerezze tőle azt az örökséget, amit az apjuk a legnagyobb megdöbbenésére nem neki juttatott. A közös utazásuk azonban elkezd valami nagyon másról szólni, ahogyan megismerik egymást.

Oltári vőlegény (1999)

Ismét egy mesés örökség, ismét egy már korábban is filmen feldogozott sztori (itt 1925-ös az eredeti változat), ismét különleges feltételek. Az Oltári vőlegény főhőse csak úgy juthat hozzá a nagyapjától ráhagyott óriási vagyonhoz, ha megnősül 30 éves kora előtt. Ez persze nem tűnik túl nagy kihívásnak, de ha mindezt 29 évesen és 364 naposan tudja meg?

Lemony Snicket: A balszerencse áradás (2003)

Szomorú mese, sötét gyerekkönyv, ilyesfajta meghatározásokat szoktak aggatni a Lemony Snicket-regényekre, melyekből készült ez a szintén különös hangulatú filmváltozat. Nem csoda, hogy sötét a világa, hiszen két megárvult gyerekről szól, akiket a fondorlatos Olaf gróf próbál meg mindenféle alakot felöltve kitúrni az örökségükből. Az alakváltoztatások legnagyobb mestere pedig Jim Carrey, aki ebben a filmben is élvezettel brillírozik.

Bor, mámor, Provence (2006)

Akad egy filmtípus, ami nem is annyira magáról az öröklésről és örökségről, mint inkább annak következményeiről szól. Ezekben a történetekben váratlanul hullik a főhősök ölébe valami olyan rájuk hagyott érték, aminek utána kell járniuk, a kelletlen kötelességből viszont aztán életfordító élmény lesz. Mint a Russell Crowe játszotta nagymenő menedzsernek egy provence-i házzal ebben a napsütésesen szívmelengető Ridley Scott-filmben.

Tőrbe ejtve (2019)

Ha meghal a nagyhatalmú és nagy vagyonú családfő, a família minden tagja azt lesi, vajon neki mi jut az örökségből. Ha pedig ez a családfő gyilkosság áldozata lett, akkor a nyomozás nagymértékben befolyásolja azt is, ki mit kap(hat). Ebben a zseniálisan agyafúrt, Agatha Christie ihlette, társadalomkritikától sem mentes szatirikus krimiben a végére nemsak a bűnügyi rejtély, de az öröklés is meglepő eredménnyel zárul.

Gátlástalan örökösök (2022)

Ha egy házsártos nagynéni épp haldoklik, és örökös híján még nem tudni, hogy kire hagyja a vagyonát, akkor nem csoda, hogy a rokonai elkezdenek vetélkedni egymással, megpróbálva minél inkább a kedvében járni. Ha pedig az excentrikus nagynénit és a rokonokat olyan sztárok alakítják, mint Kathleen Turner, Toni Collette, David Duchovny és Anna Faris, abból még fergeteges móka is kisülhet. Január 5-től a mozikban!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a LIFE Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.