kozmetológus bőrgyógyász Life.hu szakértő Dr. Kaszab Csilla szakértő bőrhiba pattanás mitesszer
Clock icon
Cikkünk több mint egy évvel ezelőtt frissült utoljára, a benne szereplő információk elavultak lehetnek.
Aknék, pattanások, mitesszerek csúfítják a te arcodat is? Remélted, hogy a tinédzserévek végeztével búcsút inthetsz nekik, azonban semmi pénzért nem akarnak továbbállni? Ha Krisztinához hasonlóan te is a bőrödet csúfító hibák ellen harcolsz még a húszas éveid közepén is, Dr. Kaszab Csilla, a Life.hu szakértője, bőr-, nemigyógyász és kozmetológus szakorvos segít neked.

Kedves Csilla!

Az a problémám, hogy 26 évesen is rengeteg pattanással küzdök. Az elmúlt tizenakárhány évben szinte mindent kipróbáltam, de olyan a bőröm, mint egy 13 éves tininek. Azt sem mondhatom, hogy a menstruációm környékén jönnek elő, mert egy héttel előtte már megjelennek. Kezelgetem, nyomkodom őket két-három hétig, majd minden kezdődik elölről.

Egy sminkes barátnőm egyszer azt mondta, hogy nőgyógyászati oka lehet, de az orvosok semmi különöset nem találtak. A probléma okára és a megoldási javaslatokra is kíváncsi lennék. Ugyanis nemcsak csúnya az arcom, hanem elképesztően drága a sok ápoló, fertőtlenítő, ecsetelő, krém, bőrradír és tonik, nem is beszélve a sminkekről, alapozó, púder, korrektor, ami azért kell, hogy elfedhessem a hibákat és kiléphessek az utcára. Kozmetikushoz nem járok, mert arra már tényleg nem marad pénzem. Lehet, hogy ez a baj?

Szeretném a segítségét kérni, mert már tényleg nem tudom, mit kellene tennem.

Előre is köszönöm,
Krisztina

Forrás: Thinkstock
Forrás: Thinkstock

Kedves Kérdező!

A faggyúban gazdag bőr, ún. seborrheás bőr talaján nem ritka, hogy akár felnőttkorban is jelentkezhetnek pattanások. A háttérben lehet nőgyógyászati vagy hormonális eltérés, ezt természetesen fontos kivizsgáltatni. Gyakran látjuk azonban, hogy csupán "hajlam" húzódik meg a háttérben, és akár 40-50 évesen is szenvedhet a páciens a kamaszkori pattanásoktól.

Gyorssegélynek nagyon jók a szaliciltartalmú hámlasztó oldatok, bizonyos gyulladáscsökkentővel kombinálva, melyeket patikákban állítanak össze. Ilyen súlyos esetben, mint nálad is, fontos bőrgyógyász szakemberhez fordulni. A pattanáskezelő "csodatermékek" veszélyesek is lehetnek, mert könnyen túlirritálhatják az amúgy is érzékeny bőrt.

Sokszor nem elég a külső kezelés, hanem belsőleg is fontos megfelelő készítményeket szedni, mert így orvosolható csak hosszú távon a bőreltérés. Fontos időben lépni, mert a nagy, gyulladt pattanások mély hegeket hagyhatnak bőrünkön, amit már csak kozmetológiai kezelésekkel (pl. dermarolleres kezelés) lehet javítani. Jól érzed, hogy akár már a kozmetikus is, ha megismerte a bőrödet, sok segítséget nyújthat, hogy milyen alapanyagú készítmények segítenek a napi bőrápolásban és gyakran ők tanácsolják a pácienseknek, hogy mikortól érdemes már orvosi segítséget kérni.

Üdvözlettel,
Dr. Kaszab Csilla bőrgyógyász, kozmetológus szakorvos

Tedd fel kérdéseidet az info@life.hu címen! Kérdéseddel együtt azt is írd meg, hogy a Life.hu melyik szakértőjétől szeretnél választ kapni. Ezt követően hamarosan megjelenik a cikk, amely segítséget nyújthat számodra.

Kövesd a Life.hu-t a Facebookon is!



Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a LIFE Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.