Olaszország pr-cikk utazás szórakozás program Szicília
Clock icon
Cikkünk több mint egy évvel ezelőtt frissült utoljára, a benne szereplő információk elavultak lehetnek.
Bár a balatoni halsütödék szeptemberben már üresek, kicsit délebbre még bőven tart a szezon. Szicíliában például ilyenkor még kiváló az idő - legfeljebb az okozhat gondot, hogy hogyan sűrítsd bele az átlagos utazások egy hetébe a környék rengeteg látnivalóját és a tengerparti pihenést.

Akár repülővel, akár hajóval érkezel a szigetre, érdemes autót bérelned, hiszen így van esélyed arra, hogy viszonylag nagy területet bejárj. Persze csak akkor vállalkozz itt a vezetésre, ha nem vagy félős, a szicíliai autós kultúra ugyanis még a déli mentalitással megáldottak számára is külön fogalom. Sokat elmond róla, hogy alig-alig van a szigeten karcmentes autó, annál többször hallani viszont a dudák hangját. A szicíliai autós túra tagadhatatlan előnye viszont, hogy a budapesti forgalmat ezentúl meglepően nyugodtnak és pihentetőnek fogod érezni...

A Life.hu extra ajánlata: a legjobb szicíliai szállásajánlatok egy helyen már 9.300 Ft/fő/éjtől!


Irány a tenger!

Szicília nem véletlenül népszerű a turisták körében: a keleti partokon ugyan jórészt kavicsos strandokat találsz, ám a legnépszerűbb turistaközpontok, például a Taorminához közeli Giardini Naxos, vagy az északi parton fekvő Cefalú strandjai homokosak, viszonylag lassan mélyülnek. A szeptemberi utazás már csak azért is kellemes errefelé, mert már nincs olyan hőség, mint júliusban és augusztusban, viszont még ritkán esik az eső, és meleg a tengervíz.

Forrás: Thinkstock
Forrás: Thinkstock

A Life.hu tippje:

Az egész sziget egyik legszebb, legmenőbb strandja a taorminai Lido Mazzaro, ahová felvonóval érkezhetünk a városból. Sztárok is gyakran megfordulnak errefelé.

A sziget fővárosa

Szicília szigetén először is le kell számolni azzal az illúzióval, hogy sikerülhet minden, az útikönyvek által "kötelezőként" feltüntetett látnivalót megnézned - ám ha azt vesszük ez egy jó ok arra, hogy többször is visszatérj a szigetre. A sziget fővárosának, Palermónak a nyüzsgését még biztosan sokáig fogod emlegetni. A Teatro Politeama elől városnéző buszok indulnak, amelyek hop-on hop-off jellegűek, vagyis minden megállóban leszállhatsz, majd visszaszállhatsz a következő járatra. A Palazzo dei Normanni, azaz a normannok által épített egykori királyi palota története a 9. századra nyúlik vissza, egyes feltételezések szerint a mai palota egy arab erődre épült. 1947 óta itt ülésezik a regionális parlament. Egyik legszebb része, a valamikori udvari kápolna, a Cappella Palatina, ahol II. Roger normann király trónszékét is megcsodálhatod. A Museo Archeologico Regionale, azaz a Régészeti Múzeum az ország egyik leggazdagabb etruszk, karthágói, római és görög gyűjteményével várja a látogatóit. Ha egy kis nyugalomra vágysz, érdemes felkeresni az 1785-ben alapított botanikus kertet, vagy a Palermóhoz közeli Monreale katedrálisát, amelyet szintén a normann királyoknak köszönhet a sziget, és amelyben csodás mozaikokban gyönyörködhetsz. Ha viszont fiatalos közeg a vágyad, irány a Piazza Olivello, a Teatro Massimo közelében, ahol a mi Liszt Ferenc terünkhöz hasonló a hangulat.

Forrás: Thinkstock
Forrás: Thinkstock

A Life.hu tippje:

Ne lepődj meg, ha Palermóban magyar hangzású utcanevekkel találkozol, hiszen Garibaldi seregében számos magyar harcolt errefelé. Többek között a körösladányi születésű Tüköry Lajos, aki a Porta Termininél szerzett sebesülésébe halt bele.

Az Etna lábánál

Az Etna lábánál fekvő Catania is remek úti cél. Mire ideérsz, már valószínűleg túl vagy a vulkán-túrán: a 3300 méter magas, ma is aktív vulkánra 2000 méteres magasságig felvonóval is feljuthatsz, majd gyalog, vagy dzsippel folytathatod az utat, ha épp nincs érzékelhető vulkáni tevékenység. Catania lakóit egyébként láthatólag a legkevésbé sem zavarja, hogy az Etna gyakorlatilag bármikor kitörhet. A katedrálist, amelyben több király sírja is található, ugyan a 11. század óta számos alkalommal újjáépítették a földrengés és a vulkánkitörések miatt, az 1700-as évek óta nem történt rajta jelentősebb változás, sőt, néhány 11. századi részét is épen találjuk. A Castello Ursino 13. századi kastélya ma múzeumként üzemel, a Teatro Massimo Bellini pedig az operabarátok mekkája. Az elefántos kút mellett, amelyet azt 1693-as pusztító földrengés után visszamaradt lávából faragtak ki, kihagyhatatlan látványosság még a két római fürdő maradványa is.

Forrás: Thinkstock
Forrás: Thinkstock

A Life.hu tippje:

A Cataniától körülbelül egy órányira található Villa Romana del Casale római mozaikgyűjteménye világhírű. A római villa maradványait az 1920-as években tárták fel, itt található az a híres mozaik is, amelyik bikinihez hasonló öltözéket viselő római sportolónőket ábrázol.

És ha még marad időd...

Az Etna másik oldalán ne hagyd ki Taormina városát - egészen különleges élmény arról a helyről ránézni a város görög színházára, ahonnan Csontváry is nézhette a romokat festés közben. A városból csodás kilátás nyílik a közeli öblökre is. A Palermótól 45 kilométerre található Cefalú városa maga a középkor: a belvárosban tökéletesen megőrizték a korabeli épületeket, amelyek között sétálva egyszer csak a főtérre érsz, amelyet az 1100-as években II. Roger normann király által épített katedrális koronáz meg. Siracusa és Agrigento az ókori görögök emlékeinek gyűjtőhelye. A Templomok Völgyének nevezett régészeti emlékhelyre Agrigento mellett évente rengeteg turista zarándokol el, hogy megnézze Jupiter, Juno és Hercules, illetve görög nevükön Zeusz, Héra és Héraklész templomait, illetve a többi, jobb, vagy kevésbé jó állapotban lévő görög épületet.

A Life.hu tippje:

Ha még mindig bírod, érdemes továbbmenned a sziget közepe táján elhelyezkedő Ennába. A sziklaszirtre épült városkából fantasztikus a panoráma.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a LIFE Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.