Kámforrá vált vendégek, omladozó épületek – Szellemszállodák a világból

szellemváros hotel kísértetváros kihalt helyek elhagyatott elhagyott épületek elhagyott helyek szálloda
Clock icon
Cikkünk több mint egy évvel ezelőtt frissült utoljára, a benne szereplő információk elavultak lehetnek.
Gazdasági válság, atomkatasztrófa vagy éppen katonai puccs – nem mindennapi okok vezettek az alábbi, egykoron tündöklő luxushotelek lepusztulásához. Elhagyatott szállodákra a világ számos pontján bukkanhat az ember, az enyészeté lett épületek falai mögött pedig izgalmas, sok esetben igen elszomorító történetek lappanganak.

Igloo Hotel

Alaszkában a George Parks országút mellett, Anchorage és Fairbanks között üresen tátong egy hatalmas iglu, amelyet hajdanán hotelnek szántak. Az Igloo Hotelt az 1970-es években építették, ám az ingatlan nem teljesen felelt meg az akkori építési szabályoknak, így végül sohasem nyitották meg. A négyszintes szálloda az évek alatt egyre jobban lepusztult, így amikor hajlandóság lett volna rá, már nem érte meg felújítani. Manapság közkedvelt turistalátványosságként funkcionál.

Forrás: NORTHFOTO

Lee Plaza Hotel

Detroit az Egyesült Államok valamikor negyedik legnépesebb városa volt, az 50-es években 1,8 millió fő volt a lakossága. Mára ez a szám 700 ezer főre esett vissza. A takaros detroiti kertvárosi otthonok helyét elhagyott, kiégett épületek vették át – és nem várt más sors az egykori zsúfolt szállodákra sem. Az 1920-as években épült Lee Plaza Hotel a valaha virágzó autóiparnak állít sajátságos emléket. Az hotel a 90-es években ment tönkre, azóta üresen áll, Michigan állam pedig történelmi emlékké nyilvánította.

Forrás: Wikipedia

Hotel Polisszja

A Hotel Polisszját az 1970-es években építették az ukrajnai Pripjatyban, azzal a céllal, hogy a közeli csernobili erőművet meglátogató vendégek meg tudjanak majd benne szállni. Az 1986-os atomkatasztrófa óta azonban – érthető módon – a szálloda kihaltan áll.

Forrás: Wikipedia

Hachijo Royal Hotel

Hacsidzso-dzsima egy félig trópusi sziget, 300 km-re délre Tokiótól, Japánban. A második világháború után a sziget nagy népszerűségnek örvendett, gyakran nevezték a „japán Hawaii”-nak. Erre a szigetre építették fel 1963-ban az ország egyik legrandiózusabb szállodáját, a Hachijo Royal Hotelt. Az évek múlásával azonban a sziget veszített vonzerejéből, ahogy az ország lakosainak életszínvonala növekedett, inkább a valódi Hawaiit választották nyaralási célpontként. A káprázatos szálloda tehát szépen lassan kiürült, mígnem 2006-ban végleg be is zárták.

Forrás: facebook.com/AbandonedKansai

Varószia

Varószia gyakorlatilag egy koplett szellemüdülőhely, ahol egymás után sorakoznak a kihalt, omladozó szállodák. A helyet valaha Ciprus Riviérájának hívták és olyan hírességek jártak ide nyaralni, mint Brigitte Bardot és Richard Burton, az itt található Argo Hotel pedig Elizabeth Taylor kedvence volt. A városban a hetvenes évek elejéig 45 szálloda, 60 apartmanszálló, 99 üdülőközpont, 24 színház és mozi, 25 múzeum, valamint úgy 3000 kisebb-nagyobb bolt várta az üdülni vágyókat. Az 1970-es években azonban a török–görög etnikai villongások katonai puccsba torkollottak, Törökország elfoglalta Ciprus északi harmadát, benne Varósziát is. A lakók elmenekültek, a települést pedig a török hadsereg kerítéssel vette körbe, és lezárta. Varószia azóta kísértetváros.

Forrás: Wikipedia
Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a LIFE Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.