Könnyfakasztó üzenetek, melyek évekig hánykolódtak egy palackban, míg célba nem értek

Forrás: Shutterstock -
Max Vredenburgh üzenet magazin palackposta Lusitania Chunosuke Matsuyama
Clock icon
Cikkünk több mint egy évvel ezelőtt frissült utoljára, a benne szereplő információk elavultak lehetnek.
Van valami végtelenül romantikus abban, hogy egy üzenetet az óceánba hajítunk, és a sorsra bízzuk, hogy ki fogja megtalálni, illetve célba ér-e valaha. Sok esetben előfordul, hogy évekkel később találja meg valaki a palackpostát; ezekből a felfedezésekből születnek aztán a legcsodálatosabb történetek.

Utolsó üzenet a süllyedő Lusitania hajóról

Amikor a Lusitania óceánjáró hajót 1915 -ben New Yorkból Liverpoolba tartó útján egy torpedó érte, mindössze 18 percbe telt, mire elsüllyedt. De ez elég hosszú volt ahhoz, hogy az egyik utas egy megindító üzenetet tegyen a palackba:

- szólt az üzenet, melyet sajnos nem sikerült befejeznie a szerzőjének, így nem tudtuk meg, mi az a titok, melyet örökre elnyelt a tenger.

A Lusitania óceánjáró hajót 1915 -ben New Yorkból Liverpoolba tartó útján egy torpedó érte: mindössze 18 perc alatt elsüllyedt Forrás: AFP

„Légy jó magadhoz, haver!"

A 2000-es évek elején egy 10 éves manhattani lány meglátogatta barátait Long Islanden, amikor is egy rövid üzenetet firkantott egy papírra és egy gyömbérsörös üvegbe zárva az óceánba dobta. A Sidonie Fery által vízbe dobott palackot 2012 -ben fedezték fel a Patchogue park dolgozói, akik a Sandy szupervihar strandtörmelékeit takarították el. Ami megdöbbentővé tette ezt a felfedezést, hogy Fery 2010-ben lezuhant egy svájci szirtről és elhunyt. Az idézet, mely Fery kedvenc filmjéből származott és amelyet Fery gyászoló édesanyjának továbbítottak, egyszerű, de mégis mély volt:

Az életmentő üzenet

2005-ben több mint 80, többnyire tinédzser migránst hagytak magukra egy hajón Costa Rica partjainál. Mivel nem állt rendelkezésükre semmilyen kommunikációs eszköz, ezért ötletesen behelyeztek egy palackba egy SOS -t, amit hamarosan csodával határosan egy halász talált meg, és a "Kérem, segítsen nekünk" üzenetet eljuttatta a közeli sziget lakóinak. Az ott dolgozók riasztották a főhadiszállásukat, a tengeren magukra hagyott, sodródó menekülteket kimentették és a szigetre vitték őket, hogy ott felépülhessenek.

Forrás: Shutterstock

A 150 évvel később megoldódott rejtély

1794 -ben egy Chunosuke Matsuyama nevű japán tengerész és 43 társa hatalmas viharba kerültek, majd hajótörést szenvedtek egy csendes-óceáni szigeten. Étel és túlélési eszközök nélkül a legénység végül meghalt; de előtte még Matsuyama írt egy üzenetet a szerencsétlenségükről, kókuszfából faragva és egy üvegbe csúsztatva. Senki sem tudta, mi lett a tengerészekkel, egészen addig, amíg az üveget 151 évvel később, 1935-ben fel nem fedezték a japán Hiraturemura falu közelében, ahol Matsuyama született.

9 évig úszkált a palackposta az Atlanti-óceánban, míg célba nem ért

Max Vredenburgh és édesapja a Massachusetts állambeli Rockport egyik strandjának látogatása közben egy üvegbe zárt üzenetet dobott a tengerbe. Ez 2010 augusztusában volt, amikor Max 10 éves volt. Az üzenet tartalmazta a nevét, a hobbijait, a címét és azt, hogy szeretne választ kapni. Hamarosan meg is feledkezett a palackpostáról, de az Atlanti-óceán nem. 2019 novemberében édesapjától kapott egy üzenetet, mely szerint egy „G. Dubois" nevű személy válaszolt az üzenetére. A palackot nem Massachusetts vagy Észak-Amerika partjainál találták meg, hanem Franciaországban.

- hangzott az üzenet.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a LIFE Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.