Sokoldalú alapanyag, de könnyen megromlik a darált hús: így kerüld el az ételmérgezést

Forrás: Shutterstock -
hányás gyomorrontás darált hús hasmenés ételmérgezés
Clock icon
Cikkünk több mint egy évvel ezelőtt frissült utoljára, a benne szereplő információk elavultak lehetnek.
A darált hús közkedvelt konyhai alapanyag, számos módon elkészíthető, ám rendkívül könnyen megromlik. Mielőtt felhasználod, győződj meg róla, hogy még biztosan jó-e, íme néhány módszer, hogy ezt megállapítsd. 

A fagyasztott marha darált hús gyakran elszíneződik, ami nem feltétlenül baj. Ha a felső piros réteg alatt barnább a hús, az csak azt jelzi, hogy le volt fagyasztva, bátran fogyasztható. Ám ha a felső réteg szürke vagy barna, már semmiképp ne együk meg - írja a Mindmegette.

Biztos módszer az is, ha megszagoljuk. Ha gyanúsnak találjuk, ne kisérletezzünk vele, inkább a hús menjen a kukába, mint hogy életmérgezést kapjunk.

A fasírtot szinte mindenki szereti, ez a darált hús egyik leggyakoribb felhasználási módja. Forrás: Shutterstock

A darált marhahús legnagyobb kockázati tényezője a szalmonella és az E. coli. Ha nem akarunk fertőzést kapni, nézzük meg a texturáját. Ha tagacsos és nyálkás, az bizony már ne, fogyasztható.

Ha netán mégsem vettük észre, hogy a hús már nem jó, esetleg idegen helyen vagy étteremben ettünk darált húsos ételt és rosszul leszünk, forduljunk orvoshoz. Az ételmérgezés tünete lehet csupán enyhe gyomorrontás, de a magas láz, hányás-hasmenés és jelezheti, hogy baj van. Bizonyos esetekben már szinte rögtön a romlott étel elfogyasztása után jelentkezik, de van, hogy csak 72 óra múlva jönnek ki rajtunk a tünetek.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a LIFE Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.