Valóban lát a sötétben a különleges kínai kisfiú?

Kína fény kék szem különleges erő macska
Clock icon
Cikkünk több mint egy évvel ezelőtt frissült utoljára, a benne szereplő információk elavultak lehetnek.
A legújabb híradások szerint Kínában él egy kisfiú, aki állítólag lát a sötétben.

Tipp! Rakj fánkot a füledbe! Vicces kiegészítők. Kattints a galériáért!


Egy sziámi macskához lehetne hasonlítani a fiatal kínai Nong Yousui-t. A kisfiú ugyanis úgy lát a sötétben, mint egy macska - a róla készült videón például egy elsötétített szobában kitölt egy kérdőívet, matekfeladatokat old meg és kártyalapokat is felismer. Márpedig ezekre egy hétköznapi emberi szem képtelen.

A kínai tévé 2009-ben foglalkozott a nagyon különleges képességű fiúval, hozzánk azonban csak nemrég ért el a gyermekről készült videó, melyet ma már több mint hárommillióan láttak. A fiú azért is különleges, mert kék a szeme, ami igazi ritkaság Kínában. Az orvosai szerint a kisfiú szemei sötétben kékeszölden fluoreszkálnak fény hatására, ez pedig a cicáknál is így van. A tudósok szerint ez nem genetikai mutáció - szerintük Nong retinájában rengeteg pálcika típusú fotoreceptor van, melyek az emberi szemben a gyenge fényben látásért felelősek. A kisfiú tanárai szerint Nong szeme valószínűleg túlérzékeny, mert nem szereti a napsütést - olyankor hunyorog és nagyon homályosan lát.

Adam Hickenbotham, a kaliforniai Berkeley Egyetem optometristája és kutatója szerint a gyermek szeme egyfajta albínó szem: ez szerinte megmagyarázná a fiú enyhén pigmentált íriszeit, és emiatt van a gyerek retinájában is kevesebb írisz. A kisfiú szeme enyhén polírozott, és ez okozza, hogy nem lát jól a fényben.

Tipp! Szépségkirálynő-jelöltek fehérneműben. Kattints a galériáért!


Azt egyébként gyakran hallani, hogy a macskák látnak a sötétben. Ez azonban tévedés - teljesen sötétben ők sem látnak, de ha már vannak nagyon gyenge fényviszonyok, akkor igen. Ezt egy különös "berendezés", a a fényérzékeny retina mögött található, villódzó sejtből álló "tükör" teszi lehetővé. A szemen behatoló gyenge fénysugarak a retinához érkezve működésbe hozzák az érzékelő sejteket, melyek továbbítják a fényt, ami a tükörből visszaverődik. Így megsokszorozódik a fényhatás, ez pedig megnöveli a macskafélék éjszakai látóképességét. Nong szemében is valami hasonló dolog történhet, de a róla készült videóban erre utaló részeket nem mutatnak.


Elindult az Ez zsír! fogyókúrás- és
életmódprogramunk!

REGISZTRÁLNI SZERETNÉK!

Csatlakozz hozzánk iWiW-en és Facebookon!


Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a LIFE Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.