5 táplálkozási tévhit, amit rengetegen elhisznek

tévhit étrend táplálkozás egészség valóság
Clock icon
Cikkünk több mint egy évvel ezelőtt frissült utoljára, a benne szereplő információk elavultak lehetnek.
Készült egy tudományos gyűjtemény, ami a legelterjettebb táplálkozási tévhitekről szeretné lerántani a leplet. Olyan dolgokat állítanak, amelyekről eddig teljesen más elképzeléseink voltak. 

Az egészség és a táplálkozás kapcsán mindenki másra esküszik, nem sűrűn hallani két azonos vagy haosnló elméletet. De azért vannak olyan alapvető dolgok, amelyeket érdemes tisztába tenni. Az Insider most összegyűjtötte a legnagyobb táplálkozási butaságokat:

A mesterséges édesítőszerek

Sokan azt vallják, hogy a mesterséges édesítőszerekkel kiválthatjuk a cukrot, de arról nem szól a történet, hogy mindezt milyen áron? Ezek ugyanis mesterségesen előállított, finomított vegyszerek, amelyek emésztési problémákat okozhatnak. Fogyasszunk ehelyett inkább mézet, vagy más alternatív természetes édesítőszert.

Nem mindegy, hogy az ember mit fogyaszt: mesterséges édesítőszert, vagy egy természetes alternatívát Forrás: Dreamstime

Este 6 után nem szabad enni

A testünk mi alapján mondja meg, hogy hány óra van? Neki csak az számít, hogy mennyi kalóriát viszel be a szervezetedbe. Nem érdekli egyetlen sejtedet sem, hogy te ezt hány órakor teszed. Szóval a lényeg inkább az, hogy többször egyél kevesebbet.

A zsíros ételektől fogsz elhízni

Ez óriási tévedés, ugyanis a szervezetnek nagyon is szüksége van a zsírra. Több olyan vitamin is van (D-, E-, K-, A-) amelyek kizárólag szírban oldódnak. Vagyis az étrendből való teljes száműzés nem jó ötlet. Helyette inkább el kell tudni különíteni a jó zsírokat a rossz zsíroktól: hozzáértők szerint az egyszeresen telítetlen zsírsavakat kell előnyben részesíteni. Ez van például a halban, olívaolajban, a dió- és mogyorófélékben és az avokádóban is.

A zsírra különösen nagy szükségünk van, csak nem mindegy milyenre Forrás: Thinkstock

A kívánósság tápanyaghiányra utal

Ezt valójában senki nem tudja bizonyítani. Ha például valaki mindig csokit eszik, arra azt mondják, hogy magnéziumhiányos. Pedig a sóska vagy a spenót sokkal több magnéziumot tartalmaz, mégsem akarja senki ezeket habzsolni. Vagy talán a szervezet kiválasztja a tápanyaghiányra megoldást jelentő élelmiszerek közül a kedvencedet? Nem valószínű.

A szénhidrát az örök mumus

A gluténmentes étrend kifejezetten káros. Természetesen, ha valakinek betegség vagy allergia írja elő a szigorú étrendet, az egy másik helyzet. De alapvetően az a fontos, hogy jó minőségű szénhidrátot válasszunk, és nem az, hogy teljességében váljunk meg tőle. A teljes kiőrlésű termékek például egészséges mennyiségű tápanyagot és rostot tartalmaznak. - írta meg a TheInsider.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a LIFE Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.