Pánikbetegséget okozhat a koronavírus?

Forrás: Shutterstock -
pánikroham pánikbetegség koronavírus
Clock icon
Cikkünk több mint egy évvel ezelőtt frissült utoljára, a benne szereplő információk elavultak lehetnek.
Pánikbetegséget diagnosztizáltak néhány volt koronavírus-fertőzöttön hónapokkal a negatív Covid-tesztek elkészülte után. 

Az üzletembert leverte a víz, szaporább lett a légzése, felgyorsult a szívverése, és letargia lett úrrá rajta. Amikor orvoshoz fordult, kiderült, hogy a férfi pánikbeteg. A kérdés már csak az, hogy van-e összefüggés a koronavírus és a pszichés problémák között?

Dr. Rusvai Miklós virológus arról beszélt a Borsnak, hogy az összefüggés egyelőre tudományosan nem igazolt, de a kutatók már vizsgálódnak ez ügyben.

Valóban jelennek meg olyan hírek a nemzetközi sajtóban, melyek arról szólnak, hogy a koronavírus-fertőzés egyik lehetséges szövődménye a pánikbetegség, de mérvadó orvosi szaklapokban egyelőre ilyenről nem számoltak be.

Nem tudhatjuk biztosan, hogy a betegen a koronavírus-fertőzés nélkül is jelentkeztek-e volna pszichés tünetek. Éppen ezért egyelőre nagyon nehéz ok-okozati összefüggéseket kimutatni

– fogalmazott a virológus, aki azt is hozzátette, hogy több száz esetet kell vizsgálni ahhoz, hogy következtetéseket vonjanak le.

Rusvai azt is hozzá tette, hogy a tüdőgyulladással járó koronavírus-fertőzés egyik lehetséges szövődménye a tüdőfibrózis, illetve a kórokozó eredményezhet heregyulladást és fokozott infarktushajlamot is, ám még ezek sem bizonyítottak statisztikailag.

Forrás: Shutterstock
Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a LIFE Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.