Súlyos szövődménye lehet a gyerekeknél a Covidnak: ezekre kell odafigyelni

Forrás: Shutterstock -
sokszervi gyulladás koronavírus
Clock icon
Cikkünk több mint egy évvel ezelőtt frissült utoljára, a benne szereplő információk elavultak lehetnek.
A koronavírus első hullámában még úgy tudtuk, a gyerekekre nem veszélyes a fertőzés, mára, a harmadik hullám idejére azonban kiderült, súlyos, elhúzódó problémákat okozhat náluk is. 

Bár a koronavírus fertőzést a legtöbb gyerek valóban megússza enyhe tünetekkel, előfordulhat, hogy később szövődményként 2-4 hét múlva PIMS, azaz a sokszervi gyulladás lép fel náluk, amely kórházi kezelést igényel.

„Ha felmerül a gyanú, hogy a gyermek nem egészséges, például keveset játszik, hamar leül pihenni vagy kivörösödik, bevérzik a szeme, ízületi fájdalmai vannak, hasfájásra panaszkodik, begyullad a kötőhártyája, makacs láza van, megduzzadnak a nyakán a nyirokcsomók, bőrkiütés jelentkezik, akkor érdemes felkeresni a háziorvost" – nyilatkozta a Ripostnak dr. Mikos Borbála, a Bethesda Gyermekkórház Aneszteziológiai és Intenzívterápiás Osztályának osztályvezető főorvosa, és hozzátette, a sokszervi gyulladás előrehaladtával ugyanis szaporodnak és súlyosbodhatnak a tünetek, ha pedig későn ismerik fel a betegséget, az légzési elégtelenséget, szív- és vérnyomásproblémákat okozhat.

Forrás: Shutterstock
Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a LIFE Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.