Szakember figyelmeztet: a deltakron variáns veszélyesebb, mint az eddigi koronavírus törzsek

Forrás: Shutterstock -
járvány világjárvány covid koronavírus-fertőzés deltakron koronavírus
Clock icon
Cikkünk több mint egy évvel ezelőtt frissült utoljára, a benne szereplő információk elavultak lehetnek.
A deltakron a delta és az omikron variáns kereszteződéséből jött létre, és egyes szakemberek szerint veszélyesebb lehet, mint elődei.

Az elmúlt hónapokban a koronavírus omikron variánsa okozta a súlyos megbetegedések többségét. Bár sokakat még mindig ez a variáns betegít meg, a szakemberek már a deltakron mutációról beszélnek. A Daily Star arról ír, hogy az új variánst először Franciaországban azonosították még januárban, és sokkal nagyobb bajt okozhat, mint elődei.

Luke O'Neill, a dublini Trinity College biokémia professzora azt mondja, hogy csak „az idő fogja eldönteni", hogy komolyan kell-e aggódnunk a deltakron miatt.

„Sok országban, amikor a korlátozásokat feloldják, általános az az érzés, hogy a járványnak vége, de ez nincs így. Folyamatosan fennáll a veszélye annak, hogy egy új mutáns megjelenik, és semmi garancia nincs rá, hogy ne lennének veszélyesebbek, mint a korábbiak"

- magyarázza a szakember. Az új, deltakron variáns a delta és az omikron kereszteződésével jött létre. Mivel több országban is kimutatták a jelenlétét, valószínűleg ez is elterjed, ám a professzor hangsúlyozta, hogy az oltás védelmet nyújthat a súlyos megbetegedés ellen - írta meg elsőként a Blikk.

Forrás: Shutterstock

Korábban Rusvai Miklós is beszélt arról, szerinte mennyire lehet veszélyes a deltakron, a koronavírus új mutációja.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a LIFE Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.