szponzorált tartalom kempingezés intim higiénia
A kempingezés kalandos és költséghatékony kikapcsolódás lehet: remek alkalom arra, hogy minél közelebb érezzük magunkat a természethez. A gyakran nem megfelelően kitisztított közös zuhanyzók és vécék azonban baktériumok melegágyai lehetnek. Készüljünk fel előre, hogy minimalizáljuk a fertőzések kockázatát, és ne egy nem várt „ajándékkal” térjünk haza!

Bakteriális vaginózis

A leggyakoribb fertőzés, amit egy rosszul fertőtlenített zuhanyzóban vagy mellékhelyiségben összeszedhetünk, a bakteriális hüvelyfertőzés. Ez a betegség gyakran okoz kellemetlen szagú hüvelyi folyást és irritációt, és kezelés nélkül komolyabb problémákhoz is vezethet. A közös használatú zuhanyzók esetében mindig kiemelten figyeljünk az intimhigiéniára, ugyanakkor túlzásba se kell vinni azt, mert a rengeteg kemikália is felboríthatja a hüvely pH-ját, ami szintén kellemetlen tünetekhez vezethet.

Kempingezés közben is figyelj az intimhigiéniára!
Forrás: Shutterstock


Az egész testünkre figyeljünk!

Persze, egy kempingben nem csupán intimfertőzést szedhetünk össze: a bőr- és lábgomba, de a szem- és fülgyulladás is gyakori a rosszul tisztított nedves helyiségekben.

Intimhigiénia-tippek kempingezéshez, hogy elkerüld a bajt

Saját higiéniai felszerelés: mindig vigyünk magunkkal saját papucsot, törölközőt, szappant, intim törlőkendőt és fertőtlenítőszert. Jó, ha van nálunk gyulladáscsökkentő, hüvelykúp, nedves törlőkendő, fertőtlenítőkendő, valamint szem- és fülcseppet is tegyünk a hátizsákunkba.

Hirdetés

Rendszeres tisztálkodás: még ha a közös zuhanyzók nem is mindig ideálisak, és olykor nehéz rávenni magunkat, hogy betegyük a lábunkat valamelyikbe, törekedjünk a rendszeres tisztálkodásra. Ezzel csökkenthetjük a bőrfertőzések és az egyéb higiéniai problémák kockázatát.

Okosan válassz mosakodószereket: ahogy otthon, úgy egy kempingben is használjunk természetes összetevőjű, parfümmentes, kifejezetten az intimterületekre kifejlesztett mosakodókat, amelyek nem irritálják a bőrt és nem borítják fel a hüvelyflóra egyensúlyát sem. Fontos, hogy ezek a termékek ne tartalmazzanak lúgos kémhatású vegyszereket, amelyek megváltoztathatják a hüvely természetes, savas pH-ját.

A ruházat megválasztása is fontos: ha kempingezel – és napközben szintetikus, gyorsan száradó technikai ruhát viselsz –, legalább éjszakára húzz pamut alsóneműt és könnyű, légáteresztő ruhákat. Ezek hamarabb felszívják az izzadságot, ami azért fontos, mert a nedves, párás közeg kedvező feltételeket teremthet a baktériumok elszaporodásához. Ha a strandolás is a program része, legyen nálad plusz fürdőruha: ha kijöttél a vízből, cseréld le szárazra!

A vízivás fontosságát nem lehet eleget hangsúlyozni: akármi is a program, igyunk bőséges mennyiségű folyadékot – leginkább vizet – az általános hidratáció fenntartása érdekében. A megfelelő folyadékbevitel segíti a szervezet természetes tisztulási folyamatait, és hozzájárul a bőr, a nyálkahártyák és a húgyutak egészségének megőrzéséhez. 

Ha mégis megvan a baj…

Egy jól összeállított útipatikával a komolyabb problémák többségét meg lehet előzni. Ha mégis megtörténne a baj, kérjünk mielőbb orvosi segítséget!

A cikk megjelenését a Phytotec Hungária Bt. támogatta.

Hirdetés

A Vitagyn C patikában kapható gyógyászati segédeszköz.

A KOCKÁZATOKRÓL OLVASSA EL A HASZNÁLATI ÚTMUTATÓT, VAGY KÉRDEZZE MEG KEZELŐORVOSÁT!

https://www.vitagyn.hu/

 

 

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a LIFE Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.