Hosszú Katinka máris Európa-bajnok 400 vegyesen

Forrás: MTI/AP/Matt Dunham -
úszás Európa-bajnok Hosszú Katinka London
Clock icon
Cikkünk több mint egy évvel ezelőtt frissült utoljára, a benne szereplő információk elavultak lehetnek.
A 27 esztendős magyar úszónő megnyerte első döntőjét a londoni úszó-Európa-bajnokságon.

Katinka Eb-csúccsal, 4:30.90 perces idővel nyert a 400 vegyes döntőjében, ahol a bronzérem Jakabos Zsuzsannáé lett 4:38.39-es idővel.

Hosszú Katinka, miután aranyérmet nyert a londoni úszó Európa-bajnokság női 400 méteres vegyesúszásának döntőjében 2016. május 16-án. Forrás: MTI/AP/Matt Dunham

Hosszú további öt számban indul még a kontinenstornán.

A magyar küldöttség első érmét Bernek Péter szerezte, aki a férfi 400 gyors előfutamaiból a második legjobb idővel került az esti döntőbe, ahol a harmadik helyen csapott célba. A számot az olasz Gabriele Detti nyerte Európa-bajnoki rekorddal a norvég Henrik Christiansen előtt.

A londoni eredményeket élőben követheted az Origón.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.