Összeállt az eurovíziós döntő teljes mezőnye

Forrás: MTI/EPA/SCANPIX DENMARK/Bax Lindhardt -
nemzetközi verseny Koppenhága Eurovíziós Dalfesztivál Running! Kállay-Saunders András
Clock icon
Cikkünk több mint egy évvel ezelőtt frissült utoljára, a benne szereplő információk elavultak lehetnek.
Ahogy megírtuk, Kállay-Saunders András kedden este bejutott koppenhágai Eurovíziós Dalfesztiváljának döntőjébe. Versenytársainak egy része már akkor kiderült, csütörtök este pedig teljessé vált a mezőny. Több delegáció szerint nagy esély van arra, hogy jövőre Magyarország rendezi a versenyt, ugyanis sokak szerint a Running! kiemelkedik a mezőnyből. Mi nagyon szurkolunk! 

Csütörtökon este tartották az Eurovíziós Dalverseny második elődöntője. Most nem kellett aggódni a magyar versenyzőért, András ugyanis már kedden bekerült a döntőbe.

Forrás: MTI/EPA/SCANPIX DENMARK/Bax Lindhardt

A keddi továbbjutók mellett - Montenegró, Oroszország, Örményország, Azerbajdzsán, San Marino, Ukrajna, Svédország, Hollandia és Izland - most újabb tíz ország - Svájc, Szlovénia, Lengyelország, Románia, Norvégia, Görögörszág, Málta, Fehéroroszország, Finnország és Ausztria előadójával bővült a döntősök tábora, így összeállt a végleges mezőny.

/1405/Szex_201459103422

Egyelőre megjósolhatatlan, hogy mely előadók lehetnek valódi "ellenfelei" Andrásnak, akinek most az egész ország szurkol.

Kis Eurovízió-történet

Magyarország eddig tizenegy alkalommal vett részt az Eurovíziós Dalfesztiválon, továbbá kétszer az előválogatón. Először az 1993-as fesztiválra neveztünk, a magyar induló Szulák Andrea volt Árva reggel című dalával, de nem szerzett elég pontot a továbbjutáshoz.

Az első magyar versenyző, aki részt vehetett az Eurovíziós Dalfesztivál nemzetközi döntőjében Bayer Friderika volt 1994-ben. Kinek mondjam el vétkeimet? című dalával a negyedik helyen végzett, mely az eddigi legjobb magyar szereplés.

1995-ben az országot Szigeti Csaba képviselte. Új név a régi ház falán című dalával utolsó előtti, huszonkettedik helyen végzett.

1996-ban Delhusa Gjon Fortuna című dalával holtversenyben végzett a finnelőadóval az utolsó, még továbbjutó helyen, ám végül utóbbi jutott tovább.


1997-ben a V.I.P. együttes képviselte az országot, a döntőben a tizenkettedik helyet szerezték meg Miért kell, hogy elmenj?


1998-ban Charlie vett részt, A holnap már nem lesz szomorú című szerzeményével a huszonharmadik helyen végzett.

Magyarország hat kihagyott verseny után 2005-ben vett részt újra a dalfesztiválon. Ekkor a NOX együttes indult Forogj, világ! című dalukkal és a tizenkettedik helyen végeztek.

2007-ben Rúzsa Magdi a Megasztár harmadik szériájának győztese indult a versenyen, Helsinkiben. Unsubstantial Blues című szerzeményével:  a döntőben a kilencedik helyet szerezte meg.

2008-ban Csézy utazott a megmérettetésre, de nem sikerült a döntőbe jutnia.

2009-ben a Magyar Televízió jelöltje Ádok Zoltán Dance with Me című dala volt, mely nem került be a döntőbe.

A 2011-es düsseldorfi megmérettetésen Wolf Kati képviselte Magyarországot What About My Dreams? című dalával és a  huszonkettedik helyen zárt.

A 2012-ben a Compact Disco utazhatott Bakuba a Sound of Our Hearts című dalával. A döntőben a huszonnegyedik helyen végeztek.

A magyar induló 2013-ban ByeAlex lett, Kedvesem  című dalával és a minden várakozást felülmúló tizedik helyen végzett.

(Forrás: Wikipedia) 

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a LIFE Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.