2016-tól ezek a szakok szűnnek meg a felsőoktatásban

Forrás: MTI/Ujvári Sándor -
továbbtanulás fiatalok felsőoktatás egyetem jövő
Clock icon
Cikkünk több mint egy évvel ezelőtt frissült utoljára, a benne szereplő információk elavultak lehetnek.
Harminchét jelenlegi mesterszak és két osztatlan képzés biztosan nem indul a 2016/2017-es tanévben a felsőoktatásban- írja az Origo.

Rengeteg népszerű szak szűnik meg jövőre az egyetemeken. Agrárterületen például megszűnik az erdőmérnöki mesterképzés, az agrármérnöki mesterképzés helyett pedig osztatlan agrármérnöki szak indul 2016-tól. Lőttek a birtokrendező mérnöki, díszkertészeti mérnöki, illetve a szakigazgatás-szervező és informatikus agrármérnöki mesterszakoknak is. Új képzés lesz a fenntartható takarmányozás, a gazdasági agrármérnöki, a mezőgazdasági vízgazdálkodási mérnöki is.

Forrás: MTI/Ujvári Sándor

A bölcsészettudományi képzési területen nyolc mesterszak szűnik meg 2016-ban: a természettudomány története és filozófiája, a digitális bölcsészet, az interkulturális pszichológia és pedagógia, a nyelvtudomány, az összehasonlító irodalom- és művelődéstudomány, a reneszánsz tanulmányok, a terminológia és a vizuális kultúratudomány.

Viszont indul négy új képzés is. Lehet majd jelentkezni angol nyelvoktató, Balkán-tanulmányok, bizantológia és a társadalmi befogadás tanulmányokra is.

A természettudományi szakok közül megszűnik a biofizika, a humánbiológia-antropológia, az immunológia, az ökotoxikológus, illetve a tudománykommunikáció a természettudományban.

A művészeti területen a mesterképzések közül lőttek a belsőépítész környezettervező művész, a filmmaking, a mozgóképművész, a kortárs művészetelméleti és kurátori ismeretek szakoknak. Az osztatlan képzések közül 2016-tól nem indul az építőművész és a filmdramaturg.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a LIFE Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.