Hogy történhetett? A kínai nagy fal nagy része megsemmisült!

turista építmény kínai nagy fal pusztulás graffiti
Clock icon
Cikkünk több mint egy évvel ezelőtt frissült utoljára, a benne szereplő információk elavultak lehetnek.
Nagyjából 2000 kilométernyi szakasz, vagyis az egyharmada semmisült meg a világörökség részeként számon tartott kínai nagy falnak, amihez a természetes erózió és az emberi pusztítás is hozzájárult.

A falat az időszámításunk előtti 3. században kezdték el építeni, és ez a folyamat egészen a 17. századig tartott. A védelmi rendszerként működő fal nem összefüggő, mindig ott építették, ahonnan támadásra számítottak. A ma látható legtöbb rész a 14. és 17. század között épült, a Ming-dinasztia idején. Ez kb. 6000 kilométer, a fal minden részletét – hegyvonulatokon, sivatagokon, pusztaságokon, mocsaras területeken át vezető szakaszait – összeadva azonban 50 ezer kilométer hosszú építményről beszélünk.

Forrás: Wikipédia

Az egyedülálló látványosság leglátogatottabb részei viszont napról napra pusztulnak, aminek több oka is van. A fal rengeteg látogatót vonz, amit egyszerűen már nem bír el. A turisták ráadásul szuvenírként darabokat visznek haza az építményből. A műemléket még a helyiek sem kímélik: sokszor téglákat hordanak el, hogy saját házukba építsék be azokat. Egyébként a graffitizők is szívesen látogatják a helyet. Ezen túl persze az időjárási körülmények is komolyan rongálják a műemléket.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a LIFE Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.