Zseniális fotók a Plútóról – íme, az első képek

Forrás: Nasa.gov -
csillagászat űrszonda NASA Pluto bolygó
Clock icon
Cikkünk több mint egy évvel ezelőtt frissült utoljára, a benne szereplő információk elavultak lehetnek.
A NASA New Horizons elnevezésű űrszondája 2006. január 19-én indult útjára, most pedig elérte célját, és lenyűgöző fotókat készített a Plútóról. 

A randevúra a Földtől 7,5 milliárd kilométer távolságban került sor. Néhány felvételt már továbbított is az űrszonda tömörítve, jpegben, és a NASA már közölte is azokat. A Plútó felszínét főleg nitrogén- és metánjég borítja, amit a -200 Celsius-fok alatti hőmérséklet tart szilárd állapotban. A legrészletesebb mérések főleg a törpebolygó felszíni és légköri jellemzőiről készültnek. A legszebb látványt mégis talán az a szívalak nyújtotta, amely a bolygó felszínén látható.

Forrás: Nasa.gov

A nagy távolság miatt igen lassú a kommunikáció – az összes mérés a közelítés után kilenc hónappal érkezik meg a Földre!

A Plútó a Földhöz viszonyítva is kicsi bolygó. Átmérője még a Holdnál is kisebb. A Föld mérete 5-ször, tömege 500-szor nagyobb a Plútóénál. A Plútót még nem vizsgálta meg közelről egyetlen űrszonda sem, és a Földtől olyan távol esik, hogy egyetlen távcső sem láttat részleteket a Plútóról és holdjáról, ezért csak sejtéseink vannak arról, hogyan is festhetnek.
Forrás: Nasa.gov

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a LIFE Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.