Egy ősi bolygó kis darabját találhatták meg Algériában

Forrás: AFP/Guillaume Souvant -
Algéria bolygó bolygókutatás tudósok
Clock icon
Cikkünk több mint egy évvel ezelőtt frissült utoljára, a benne szereplő információk elavultak lehetnek.
Algériában találtak egy meteoritdarabot, mely egy olyan ősi bolygó része lehet, amely soha nem alakult ki teljesen.

A kőzet elemzése szerint összetétele és kora arra utal, hogy nemcsak a Föld bolygónál idősebb, hanem vulkanikusan alakulhatott ki. Ez azt jelenti, hogy egy „protoplanetának" nevezett bolyhó kérgének a darabja lehet. A meteorit - az úgynevezett Erg Chech 002 - betekintést nyújt a bolygó kialakulásának korai szakaszába - írja a Lad Bible.

A csapat elemzése szerint a kőzet nagyon-nagyon régi. A kőzetben lévő elemek radioaktív bomlása arra utal, hogy körülbelül 4,565 milliárd évvel ezelőtt kristályosodtak ki.

Forrás: AFP/Guillaume Souvant

Az EC 002 lehetőséget ad a tudósoknak arra, hogy megértsék, hogyan alakult ki a Naprendszer. S miközben egyre közelebb vagyunk ahhoz, hogy többet tudjunk meg saját bolygónk eredetéről, a tudósok felfedeztek egy olyan bolygót is, amely lehetőséget adhat számukra a földönkívüli élet tanulmányozására.

Úgy gondolják, hogy a Szuper-Föld - amelyet Gliese 486 b néven emlegetnek - lehet a kulcs a földönkívüli élet megtalálásához.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a LIFE Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.