Takács Nóra szimmetria szépség
Clock icon
Cikkünk több mint egy évvel ezelőtt frissült utoljára, a benne szereplő információk elavultak lehetnek.
Milyen a tökéletes nő? Milyen a jó feleség? Milyen a vonzó test? Megoszlanak a vélemények. Azt azonban, hogy valakinek mennyire szép az arca egyszerűen ki lehet számolni egy vonalzó és egy számológép segítségével.


Tipp! Erotikus naptár a villalakókról! Kattints a képgalériáért! (18+)


Thinkstock
Thinkstock



Mielőtt belecsapunk a matekba, vegyük át az általános tudnivalókat. Tényleg csak a lényeget tálalom, ígérem! Lássuk:

Már az egészen pici gyerekek is képesek felismerni a szép embereket. Nem azért, mert tudják, hogy az arc, amit bámulnak szép, hanem mert szimmetrikus. Ez az egyik ismérv, amit jegyezzünk meg: a szimmetria. A másik fontos tényező pedig az ovális forma. Tudat alatt ugyanis ezt az arányos formát tartjuk a legszebbnek és legszimpatikusabbnak. Érthető, mondjuk. Egy ilyen arcot nézve nem bonyolult felfognia az agynak a látottakat. A szimmetrián és az arányosságon túl extraként jöhetnek a nagy szemek, egy pisze orr és a széles homlok. Ennyi, kész is a tökéletes arcú nő. Elméletben.

Szólj bele: 5 évig nem látta meztelenül a párját?!






Forrás: AFP
Forrás: AFP

Liz Hurley és Shania Twain

Egy másik kutatás alapján simán a legszebb nőnek kéne lennie. Mert ott meg az derült ki, hogy az emberek a kék szemű, enyhén barnás bőrű, barna, hullámos hajú lányokat tartják a legszebbnek. Ezen igazodjon ki az ember! Ebből is látszik: a szépség még statisztikailag kimutatható adatok alapján is szubjektív.

Forrás: AFP
Forrás: AFP

Angelina Jolie

Tipp! Plasztikázott férfiak a sztárvilágból! Kattints a képgalériáért!




a: fejed tetejétől az álladig=___mm

b: fejed tetejétől a pupilládig=___mm

c: pupilládtól az orrod hegyéig=___mm

d: pupilládtól a szádig=___mm

e: orrod szélessége=___mm

f: szemeid külső távolsága=___mm

g: fejed szélessége=___mm

h: hajvonaladtól a pupilládig=___mm

i: orrod hegyétől az álladig=___mm

j: szádtól az álladig=___mm

k: szád hossza=___mm

l: orrod hegyétől a szádig=___mm

Jómagam is elvégeztem a tudós szépségszámítást, és bizony problémába ütköztem, amikor meg kellett határoznom a szám magasságát. Mert most a szám felső vagy alsó részére gondolnak pontosan a tudósok? Én végül a szám közepét vettem alapul.
Nos, ha készen vagyunk a méréssel, akkor jöhet pár osztás és ennyi. Ha a kapott eredmények közel járnak az aranymetszést kifejező Fí-hez, azaz az 1,618-hoz, akkor nyert ügyünk van: szépek vagyunk.

Példa: az első esetben tehát el kell osztani az a-ra kapott eredményt a g eredményével, és ha ez közel van 1,618-hoz, akkor örülhetünk.

a/g=___mm

b/d=___mm

i/j=___mm

i/c=___mm

e/l=___mm

f/h=___mm

k/e=___mm

Remélem, mindenki tökéletes eredményeket kapott. Nekem nem sok értékem stimmelt, de ami igen, arra nagyon büszke vagyok. Ezentúl megbecsülöm a fejem szélességét és a szám hosszát is. Minden mindennel összefügg úgyis. Tényleg sok szépség van ebben a matematikában. Vagy sok a matematika a szépségben?

Tipp! Szexi fotósorozat Jessica Albáról. Kattints a képgalériáért!


Légy egy igazán csajos közösség tagja! Csatlakozz a Life.hu-hoz az iWiWen és a Facebookon is!




Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a LIFE Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.