Unalmasnak találhatnak minket az ufók, ezért nem jönnek a Földre - vélik a tudósok

Forrás: NASA -
tudomány ufó földönkívüli
Clock icon
Cikkünk több mint egy évvel ezelőtt frissült utoljára, a benne szereplő információk elavultak lehetnek.
Ha eddig amiatt forgolódtál álmatlanul éjszaka, hogy vajon mi az oka annak, hogy bár a világegyetem gigantikus, eddig még egy nyamvadt földönkívüli sem tette be hozzánk bizonyíthatóan a lábát, mindenképp olvass tovább!

Úgy tűnik, a Jeruzsálemi Héber Egyetem kutatói magyarázatot találtak arra, hogy miért nem érdekeljük az űrlényeket– már amennyiben ez az oka annak, hogy egyelőre eggyel sem találkoztunk.

A tudósok a Fermi-paradoxonból indultak ki, mely azt fejtegeti, hogy bár a földönkívüliek létezésének valószínűségét kifejezetten magasra becsülik, eddig nemigen találtunk szemmel látható, kézzelfogható bizonyítékot a világegyetemben való jelenlétükre.

Forrás: NASA

Amri Wandel asztrofizikus szerint lehetséges, hogy az idegen civilizációk nem a biológiai, hanem a technológiai fejlettséget keresik, viszont Földünk csak az 1930-as években kezdett az űrben is detektálható rádiójeleket kibocsátani. Ha tisztában vagyunk a fényévek időtartamával, könnyen kikövetkeztethetjük, hogy hosszú időbe telt, míg ezek a hullámok elérték az odafent tanyázó lényeket – már, ha nem vesztek el a csillagok sűrűjében – illetve az ő válaszuk sem két perc alatt ért volna el hozzánk.

Az első, kifejezetten ufóknak szánt üzenetet ráadásul csak 1974-ben küldtük ki az univerzumba, tehát az is lehet, hogy potenciális űrbéli barátaink csupán nemrég szereztek rólunk tudomást.

A kutatás arra is rávilágított, hogy talán az idegenek már meglátogattak minket a civilizáció hajnalán, ám akkor még nem voltunk számukra elég érdekesek, illetve nem tudtuk olyan módon rögzíteni a találkozást, hogy az máig fennmaradjon – írja a LiveScience.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a LIFE Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.