Második védőoltása után kapott sztrókot a pilóta, az állását is elveszítette - ezt a vakcinát kapta

Forrás: AstraZeneca -
pilóta kártérítés oltás AstraZeneca sztrók
Clock icon
Cikkünk több mint egy évvel ezelőtt frissült utoljára, a benne szereplő információk elavultak lehetnek.
Szekeres Szabolcs oktatópilóta a második AstraZeneca-oltás beadása után hat héttel kapott vérrög okozta az agyi infarktust, amit CT-vizsgálat is igazolt.

Szabolcs az orvosával való konzultáció után nem tartja kizártnak, hogy betegségéhez köze van az oltásnak. Arra kéri a gyártó céget, hogy vizsgálják ki az esetét és ha arra kerül a sor, kártérítésre is igényt tart. Sőt, amennyiben szükséges, peres útra tereli az ügyet.

Az esélyeit növeli egy friss hír, miszerint egy 30 éves nőnek a bíróság kártérítést ítélt meg a napokban Dániában, mivel a januári beoltását követően az agyában és a májában is vérrög képződött, bizonyítható módon az AstraZenecától. Így ő az első, aki ezen a címen elégtételt kaphat - írja a Blikk.

"Február 11-én és március 11-én kaptam meg az oltásaimat az AstraZenecából. Május 2-án pedig vérrög képződött a szervezetemben, melynek során agyi infarktus alakult ki. A szövetelhalás a beszédközpontot érintette, a beszédképességem erősen megromlott"

- mondta a pilóta.

Miután hazaért a kórházból, Szabolcs írt egy levelet a gyógyszergyártó cég magyar képviseletének, miután agyi infarktusát követően repülőorvosi engedélyét véglegesen bevonták, így a munkáját, hivatását elvesztette.

A második AstraZeneca oltás után kapott sztrókot a pilóta – Szabolcs a munkáját is elvesztette, most az igazáért küzd Forrás: AstraZeneca

"Közöltem a céggel, szeretném megtudni, hogy az oltásuk okozhat-e ilyesmit. Nem sokkal később felhívtak, kikérdeztek, és azt ígérték, hogy továbbítják a panaszomat. Ám semmi nem történt, így újabb levelet írtam, jelezve, hogy kész vagyok a bírósághoz is fordulni, arra pedig egy hosszú válaszlevél érkezett" - magyarázta a férfi.

"Az Ön által bejelentett mellékhatásokat továbbítottuk a felelős részlegre. Ezt a gyógyszert »feltételes jóváhagyással« engedélyezték, (...) az Európai Gyógyszerügynökség szükség esetén módosítja az alkalmazási előírást" - írták, mellé pedig mellékelték a betegtájékoztatót.

A levél végén pedig ez olvasható:

"Elnézését kérjük, hogy nem tudunk további segítséget nyújtani Önnek."

A lap megkérdezte az AstraZeneca hazai képviseletét az esetről. Azt írták, az Európai Gyógyszerügynökség (EMA) szerint nem mutatható ki a vakcinához köthető kockázat a vérrögképződéssel kapcsolatban általánosságban, de valószínűsítik az összefüggést egy nagyon ritka (100 000-250 000 oltásra 1 eset gyakoriságú), alacsony vérlemezkeszám mellett kialakuló speciális trombózisos eseménnyel kapcsolatban. Ugyanakkor egyik hatóság sem azonosított speciális kockázati tényezőket (mint például nem vagy életkor).

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.