Minél többet stresszel a gyerek, annál biztosabb, hogy szívbeteg lesz

Forrás: Thinkstock -
szívderítő kutatás szívbetegség stressz gyermekkor
Clock icon
Cikkünk több mint egy évvel ezelőtt frissült utoljára, a benne szereplő információk elavultak lehetnek.
A tartós, gyerekkorban induló és esetleg egészen felnőttkorig kitartó stressz növeli a szív- és érrendszeri, valamint az anyagcsere-betegségek felnőttkori kockázatát – ezt állapították meg brit tudósok több mint 6700 ember adatainak elemzése nyomán.

Az 1958 óta folyó British Birth Cohort Study adatai megmutatták, hogy a gyerekkori stressz, még akkor is, ha nem tartott ki a felnőttkorig, komolyan emeli annak kockázatát, hogy az illető 45 éves korában veszélyeztetett lesz a szív- és érrendszeri betegségek, valamint a cukorbetegség szempontjából.

Forrás: Thinkstock

A stressz azonban nemcsak gyermekkorban káros: azoknál is magasabb volt a kockázat, akik felnőttkorban, vagy éppen gyerekkoruktól egészen a felnőttkorukig tartós stressznek voltak kitéve. A gyerekkortól felnőttkorig tartó stressz még a gyerekkori elhízásnál is komolyabb kockázati tényezőnek bizonyult.

Hogy milyen hatása van a gyermekkori stressznek és miért veszélyesebb felnőttkori feszültségeknél? A Szívderítő.hu cikkéből kiderül!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a LIFE Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.