Ezért nem olyan egészséges a fehérjepor: a természetes forrás mindig jobb

Forrás: Shutterstock -
fehérjepor magazin egészség
Clock icon
Cikkünk több mint egy évvel ezelőtt frissült utoljára, a benne szereplő információk elavultak lehetnek.
A porok fogyasztásával gyorsan és egyszerűen bevihetjük a szükséges fehérjemennyiséget, nem véletlenül olyan népszerűek egyes sportolók körében, ám ezeknek a fogyasztása mégsem olyan, mintha természetes forrásokból vennénk magunkhoz a hasonló mennyiségű tápanyagot. Nem mindig egészséges választás a fehérjepor, hiszen az egészséges élet és szervezet alapja a kiegyensúlyozott és változatos táplálkozás.

A fehérjepor rendkívül egyszerű módja annak, hogy a megfelelő mennyiségű fehérjét vigyük be a szervezetünkbe az edzések mellett. Nem véletlenül örvenedenek különös népszerűségnek az erő és az izomtömeg fenntartása, növelése érdekében. Ezek az étrend-kiegészítőket az izmok egészségéért isszuk, noha egyes esetekben ezek a fehérjeporok nem számítanak kifejezetten egészségesnek.

A fehérjeporok nem mindig tesznek jót a bőrnek

A fehérjeporok többsége tejsavófehérjét tartalmaz, amelyben vannak olyan hormonok és bioaktív peptidek, amelyek fokozzák a faggyútermelést, ezáltal pattanások kialakulásához vezethetnek. Az, aki hajlamos a pattanásokra, vagy érzékenyebb a bőre, jobb, ha nagyon megfontolja a fehérjeporok fogyasztását, vagy nagyon körültekintően választ.

Kiegyensúlyozatlan tápanyag-összetétel

Amennyiben egy-egy adag fehérjeport egy teljes étkezés helyettesítésére iszunk, figyelembe kell vennünk, hogy a tápanyag-összetétele nem olyan kiegyensúlyozott, mint a természetes fehérjeforrásoké, mint a húsé, a tejé, vagy a tojásé.

Nem mindig egészséges választás a fehérjepor Forrás: Shutterstock

Emésztőrendszeri problémák

Habár kis mennyiségben és ritkábban fogyasztva egészen biztos, hogy nem okoznak problémát a fehérjeporok, a tejsavóban olyan anyagok és vegyületek is találhatóak, amelyek nem tesznek feltétlenül jót a bálflóra egészségének.

Veszélyes is lehet

A fehérjeporok természetesen engedélyeztetéseken mennek keresztül, ennek ellenére utólagos vizsgálatok során olyan anyagokat is találtak egyes gyártók termékeiben, amelyek távolról sem jelentenek semmi jót az egészségünkre nézve: nehézfémeket. És lehet, hogy az ólom, vagy a higany igen kis mennyiségben található meg a termékben, valahogy mégsem szeretnénk bevinni ilyesmit a szervezetünkbe.

Természetesen ezek nem jelentik azt, hogy a kis mennyiségben fogyasztott porok nagy kárt okoznak a szervezetünknek, de ezeket arra találták ki, hogy kiegészítsék a szükséges mennyiséget, és nem arra, hogy helyettesítsék a fehérje természetes forrásait. A legjobb tehát, ha tojást, lencsét, halféléket, csirkemellet, magokat és zabot eszünk, és csak olykor-olykor fordulunk a fehérjeporokhoz.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a LIFE Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.