4 történet, ami bizonyítja, hogy az időutazás bizony létezik! Vagy mégsem?

Forrás: Origo -
időutazás magazin legenda
Clock icon
Cikkünk több mint egy évvel ezelőtt frissült utoljára, a benne szereplő információk elavultak lehetnek.
Mindenkit foglalkoztat, hogy vajon igazak-e vagy sem az időutazással kapcsolatos történetek. Mi lehet az igazság: az egész csak tündérmese, melyet a mesélő már-már maga is elhisz, vagy a történelem során valóban akadtak olyanok, akiknek sikerült utazniuk az időben?

Íme, négy történet, amely alapján lehet, hogy van, akinek mégis sikerült a lehetetlen, azaz utazhatott az időben.

1. A Moberly-Jourdain incidens

1901-ben két angol nő, Anne Moberly és Eleanor Jourdain Franciaországba utazott kikapcsolódni; az egyik úticéljuk Versailles volt. Az ott-tartózkodásuk alatt ellátogattak a versailles-i palotába is, illetve, ha már arra jártak, akkor megnézték azt a kastélyt is, amelyet egykor XVI. Lajos ajándékozott Marie Antoinette-nek. A kiránduláson számos furcsa élményben volt részük: titokzatos hangokat hallottak, korhű ruhát viselő embereket és árnyakat láttak, sőt, olyan épületek is feltűntek, melyek már az 1700-as évek óta nem léteztek. A legdöbbenetesebb az volt, amikor megpillantották Marie Antoinette-et, aki éppen a vázlatfüzetébe rajzolt. Állításuk szerint 100 évet utaztak az időben, de senki sem hitt nekik. 10 évvel később kiadtak egy könyvet, amelyben őszintén meséltek a tapasztalataikról.

2. A modern időutazó

2010-ben napvilágot látott egy fénykép, amely épp a South Fork híd 1941-es újranyitását ábrázolja a kanadai British Columbiában. A fotó egy olyan férfit ábrázol, akiről egyértelműen látszik, hogy nem a második világháború időszakában élhetett. Szinte úgy fest, mint egy mai, hipszter stílusú időutazó: pólóján modern felirat található, valamint a 2000-es évek divatnapszemüvegét viseli. A fényképet megvizsgálták, és egyértelműen kiderült, hogy nem manipulálták. Bár egyetlen kiegészítőjétől eltekintve minden más elérhető volt az 1940-es években, az eset továbbra is számos kérdést vet fel.

Forrás: Origo

3. Ernetti atya kronovizorja

A kronovizor egy találmány, amely azzal a céllal született, hogy megtörtént eseményeket tegyen láthatóvá. Kitalálója az olasz származású katolikus pap, Pellegrino Ernetti, aki különböző országokból hívott szakembereket azzal a céllal, hogy elképzelését és ötletét megvalósíthassa. A találmányt 1986-ban mutatták be, ami azért volt döbbenetes, mert egy, az időszámításunk előtti időszakból származó görög tragédia eseménykockáit elevenítette meg. A szerzetes 1994-ben elhunyt, így a szerkezet titka örökre a múltba veszett.

4. Victor Goddard repülőtéri időszelvénye

Anne Moberlyhez és Eleanor Jourdainhez hasonlóan a Királyi Légierő rangidős parancsnoka, Sir Robert Victor Goddard is azt állította, hogy sikerült az egyik idősíkból a másikba átutaznia. 1935-ben Goddard átrepült a skóciai Drem RAF állomáson, Edinburghból Andoverbe. A dremi állomást a világháború után nem használták, és a férfi is biztos volt abban, hogy egy elhagyatott repülőteret látott. Azonban visszaútja során minden megváltozott, amikor hirtelen vihar kerekedett. Rövid időre eluralkodott a káosz, majd ismét megpillantotta a dremi állomást, de ezúttal forgalmas volt, és számos gép állt a kifutón. Ezután újra visszatért a vihar, de a földön észlelt furcsaságoknak is nyoma veszett. Az eset után még 50 évig élt, de az élmény minden egyes nap eszébe jutott.

.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a LIFE Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.