30 millió éves csótányfajt találtak: a különleges egyed borostyánba zárva került elő

Bogár csótány spermium rovar sperma borostyán
Clock icon
Cikkünk több mint egy évvel ezelőtt frissült utoljára, a benne szereplő információk elavultak lehetnek.
Egy 30 millió éves, új csótányfajt találtak borostyánba zárva, ráadásul az őskövület a rovar spermasejtjeit is megőrizte.

Új csótányfajra bukkantak egy borostyánba zárva. A példány, amely a rovar spermasejtjeit is megőrizte, a Supella dominicana nevet kapta, mivel dominikai borostyán öleli körül. A tudósok szerint ez az első lelet, ami megkövesedett csótányspermiumot is tartalmaz.

„Jól megőrződött a példány, a szárnyain egy sárga keresztsáv és egy központi, függőleges, sárga csík látható, amely két részre osztja a testet"

- mondta George Poinar Jr., az OSU Tudományos Főiskola emeritus professzora, aki a fajt azonosította.

Új csótányfajra bukkantak egy borostyánba zárva, körülbelül 30 millió éves Forrás: George Poinar Jr./OSU

Úgy vélik, a példány körülbelül 30 millió éves, és ez az egyetlen csótány, amelyet a Dominikai Köztársaságban fedeztek fel. A példány 7 milliméter hosszú, és egy borostyánbányából származik, ami a Puerto Plata és Santiago közötti északi hegyláncban található. A különleges egyedről a Biologia folyóiratban lehet bővebben olvasni - szúrta ki a Blikk.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a LIFE Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.