Amikor a leghíresebb rendező a saját családját viszi vászonra – érdekesség Steven Spielberg új filmjéről

Forrás: YouTube -
film érdekesség Steven Spielberg Fabelman család
Clock icon
Cikkünk több mint egy évvel ezelőtt frissült utoljára, a benne szereplő információk elavultak lehetnek.
A Fabelman család igazából a Spielberg család: Steven Spielberg nem is tagadja, hogy az új, már most az Oscar-díj fő esélyeseként emlegetett rendezésében a saját családjáról és a saját gyerekkoráról mesél. Összegyűjtöttünk néhány érdekességet Spielberg életének és Spielberg filmjének összefonódásairól.

1.Steven Spielberg elmondása szerint a szülei sokszor nyaggatták őt, hogy vigye filmre őket és a családjuk történetét. Azt azonban már nem élhették meg, hogy ezt lássák megtörténni. Spielberg akkor döntötte el végleg, hogy belevág ebbe a nehéz feladatba, amikor elgondolkozott azon: ha már csak egyetlen filmet csinálhatna életében, miről akarna mesélni?

2. Fontos volt Spielberg számára, hogy a film ne csak egy mozgóképes múltidézés legyen a saját családjáról, de általános érvényű kérdésekkel is foglalkozzon annak kapcsán, amit ő tanult a szüleitől. Szerinte A Fabelman család leginkább azt a folyamatot járja körül, amikor a gyerekek elkezdik a szüleiket már nem csak szülőként, hanem egy másik emberként is látni.

3. A film 7 és 18 éves kora között követi a főszereplőjét. Az őt játszó Gabriel LaBelle eredetileg egy másik szerepre jelentkezett, és csak hónapokkal a meghallgatása után hívták vissza. Még ekkor is azt hitte, hogy csak a film egyik szakaszában szerepel majd, mert a karakterének neve „kamasz Sammy" volt, így feltételezte, hogy lesz majd aztán egy felnőtt Sammy is. Aztán ahogy olvasta a kész forgatókönyvet, rá kellett jönnie, hogy a kisgyerekkori bevezetés után egyből ő következik, és a végéig marad is.

4. Hogy miért épp Fabelman család lett a filmbeli família neve? Nos, a 'spiel' és a 'fable' szavak is bírhatnak 'történet' jelentéssel.

5. A film forgatása előtt és közben Spielberg hozzáférést biztosított a stáb tagjai számára a családi házivideókhoz, fotókhoz, régi tárgyakhoz, hogy minél több személyes tapasztalatot szerezzenek arról a világról, amit megidézni készülnek.

Forrás: FilmMagic/2018 Axelle/Bauer-Griffin/Axelle/Bauer-Griffin

6.Steven Spielberg még a gyerekkori, Super 8-as felvevővel forgatott kisfilmjeit is újrateremtette a lehető legnagyobb hűséggel A Fabelman család kedvéért. Így a kisfiú Spielberg és a világhírű rendező Spielberg ugyanazokat a képsorokat forgatta le sok évtizednyi különbséggel.

7. A történetben megjelenik Spielberg szüleinek válása is, amiért akkoriban a rendező az édesapját okolta – olyannyira, hogy évekre el is távolodott tőle, és a filmjeiben is állandó téma lett az apákkal kapcsolatos terhelt viszony. Csak jóval később tudta meg a teljes igazságot a sztoriról, mert az édesapja még a válás után is szerette az édesanyját, és inkább „elvitte a balhét", mint hogy őt okolja a gyerekek előtt.

8. Két kivétellel az össze karakter nevét megváltoztatták az eredetihez képest. Akit a valóságban is ugyanígy hívtak, az John Ford filmrendező és Boris bácsi.

9. Speilberg már akkor kinézte Michelle Williams-t az édesanyja szerepére, amikor a 2010-es Kék Valentin című filmben látta.

Forrás: YouTube

10. A filmben Michelle Williams azokat az ékszereket hordja, amelyek a valóságban is Spielberg édesanyjához tartoztak.

11. Az édesapát játszó Paul Dani kitanulta a rádiók szerelésének minden csínját-bínját, hogy minél élethűbben alakíthassa az ezermester családfőt.

12. A film forgatásán Spielberg rendszeresen elérzékenyült, többször el is sírta magát, miközben látta megelevenedni a legszemélyesebb gyerekkori emlékeit. A stábtagok gyakran faggatták arról, hogy a film sztorijából mennyi történt pont ugyanígy a valóságban is, mire ő így válaszolt: „100%".

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a LIFE Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.