Szent vulkán tetején tárták fel a világ legrégebbi piramisát - Földönkívüleik testét rejtheti

Forrás: AFP/Adek Berry -
régészet Gunung Padang piramis felfedezés
Clock icon
Cikkünk több mint egy évvel ezelőtt frissült utoljára, a benne szereplő információk elavultak lehetnek.
A civilizáció hajnalán építhették fel a világ legrégebbinek vélt piramisát, kutatók szerint kb. 28 ezer éves lehet.

Az egész világot sokkolta az a felfedezés, amit kutatók az indonéziai Java szigetén tettek. Egy domb alatt, melyet a helyiek Gunung Padangnak (a megvilágosodás hegye) hívtak, részletesen kiépített piramist találtak. Gyakran vannak itt ásatások, a hely ugyanis Délkelet-Ázsia legnagyobb megalitikus lelőhelyének számít, ám a mostani felfedezés mindenkit meglepett.

A most feltárt piramis 15 hektáros területen helyezkedik el. A föld alatti része akár 9500-28 ezer éves is lehet, ezzel pedig megelőzi Mezopotámia kultúráját, tehát valószínűleg ez a világ legrégebbi piramisa - írja a The Sun.

Gunung Padang Forrás: AFP/Adek Berry

A radiokarbonos kormeghatározás azt sugallja, hogy a piramis legfelső rétege körülbelül 3500 éves, a második pedig körülbelül 8000 éves lehet. A komplexum legmélyebb része csaknem 30 méter mélyen fekszik, és rejtett kamrái vannak. Ezek a titkos üregek eddig ismeretlen tényeket tárhatnak fel az ősi civilizációkról. Kutatók úgy vélik, hogy a piramist az ima és a meditáció szent helyeként használták.

Sokan hihetetlennek tartják, hogy a civilizált ember előtt ilyen piramis épülhetett. Az összeesküvés-elméletek szerint a Gunung Padangot földönkívüliek építették, és a rejtett kamrákban ezek holttesteit fogják megtalálni a régészek.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a LIFE Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.