Zavarba ejtő fejtörő az állásinterjún — te meg tudod oldani a feladványt?

férfi, fejtörő, agytorna,feladvány
Shutterstock/Copyright (c) 2017 Ollyy/Shutterstock. No use without permission. - Ollyy
feladvány teszt állásinterjú fejtörő
Közösségimédia-felhasználóktól kér segítséget egy álláskereső, akinek zavarba ejtő kérdéseket tettek fel az egyik reménybeli munkahelyén. Ő az állásinterjún nem tudott jó választ adni, arra kíváncsi, mások hogyan oldanák meg a feladatot.

Egy gépészmérnöki állásra pályázott a férfi, akinek az állásinterjún egy nem várt fejtörő okozott fejfájást. A tanácstalan álláskereső sem az interjú alatt, sem utána nem tudta megfejteni a feladványt, így abban a reményben, hogy a közösségi média felhasználói között akad valaki, aki fényt derít a megoldásra, posztban kért segítséget.

állásinterjú,feladat, nehéz feladat, feladvány, fejtörő
Egy gépészmérnöki állásra pályázott, ám az állásinterjún egy nem várt fejtörővel szembesült
Forrás: Shutterstock

Íme az állásinterjún feltett kérdés: te meg tudod oldani a feladványt?

A következőt posztolta: „Egy állásinterjún kaptam ezt a feladványt, amire nem tudtam helyesen válaszolni, kíváncsi vagyok, tudna-e valaki segíteni nekem”.

A feladvány a következő volt: „Van két egyforma korong, amelyeket egy súrlódásmentes felületen azonos kezdősebességgel csúsztatunk. Egy célvonalon kell áthaladniuk a startvonaltól azonos távolságban. Amikor az A korongot csúsztatjuk, átcsúszik az asztal egy „mélyedésén”, majd visszatér az eredeti magasságába. A B korong egy teljesen sík felületen csúszik át. Melyik ér előbb a célba?”

A felhasználók azonnal ráugrottak a kérdésre, és ahogy az lenni szokott, mindhárom lehetőség mellett sokan tették le a voksukat, tehát volt, aki szerint az A korong, volt, aki szerint a B, és akadtak, akik azt mondták az A és B egyszerre ér be.

Az egyik felhasználó magabiztosan magyarázta: „Mindkettő egyszerre ér célba. Mivel a vízszintes távolság és a kezdeti sebességek azonosak, a szükséges időnek is azonosnak kell lennie; a kinematikai egyenlet szerint: távolság (x-ben) egyenlő sebesség(x-ben) szorozva az idővel.”

Egy másik felhasználó javasolta: „Legyen a merülés egy lapos vízszintes lefelé, egy lapos szint az alján, majd egy ugyanolyan lapos vízszintes vissza felfelé. A mozgás vízszintes komponensének van egy gyorsulása, majd egy lassulása a szög cosinusával.”

Eközben egy harmadik felhasználó kifejtette: „Abból, amit az én és mások itt lévő elemzéséből megértettem (először tévedtem). Az A korong azért érkezik meg először, mert a lefelé vezető úton a meredekségen gyorsul, és a felfelé vezető úton csak a kezdeti sebességre tud visszalassulni, mivel a „forgási” lassulás az egyetlen változás a sebességében. Tehát lényegében az A egy kicsit felgyorsul, majd visszatér a normál sebességre, mintha egy jármű átmenetileg gyorsulna, ami a rendszerbe bevitt energiával negligálja a súrlódást.”

 

 

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a LIFE Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.