Ha így írsz üzenetet, akkor az AI szerint ostobának tűnsz: kerüld el ezeket a helyesírási furcsaságokat

AI, mesterséges intelligencia, helyesírás
Shutterstock - PeopleImages.com - Yuri A
mesterséges intelligencia AI helyesírás
A mesterséges intelligencia nem ítélkezik – de mi van, ha mégis? Megkérdeztük az AI-t, mik azok az üzenetjegyek, amik miatt automatikusan butácskának hisznek az emberek.

Az AI vs. nagybetűs kiabálás: vajon mit üzen rólad az internetes stílusod?

AI, mesterséges intelligencia, helyesírás
Az AI szerint rengeteget számít a megítéléseden ahogy sms-ezel.
Forrás: Shutterstock

Az AI megmondja, hogyan ne kommunikálj írásban

Több múlhat ezen, mint hinnéd 

Mi nők kényszeresen figyelünk arra, hogy milyen üzenetet közvetítünk magunkról a külvilág felé: tökéletes haj és smink, választékos beszéd, jó humorérzék és magas intelligencia. 

Igen ám, de arra gondoltál valaha, hogy míg élőben vág az agyad és valósággal sziporkázol, úgy írásban lehet, hogy kissé komolyan vehetetlen vagy? 

Vannak ugyanis olyan kimondatlan üzenetváltási szabályok, amiket jobb betartani annak érdekében, hogy ne tűnj se furának, se butuskának – ezekről kérdeztük a mesterséges intelligenciát

1. Három pont... minden... egyes... mondat... után...

Ez azért zavaró, mert vagy azt gondolják rólad, hogy mindent sértésnek veszel, vagy azt, hogy nem tudsz normálisan lezárni egy gondolatot – egyik sem túl hízelgő feltételezés!

2. MINDEN CSUPA NAGYBETŰ

Egyetlen kérdésünk van: miért kiabálsz? Még a mesterséges intelligencia szerint is sértő csupa nagybetűvel írni, ráadásul olyan benyomást keltesz, mint egy idős ember, aki a szemüveg nélkül nem találja meg a caps lock billentyűt. 

3. Random nagybetűk a Szavak Elején

Ha így írsz, az másnak azt üzeni, hogy nem ismered az alapvető nyelvtani szabályokat és csak pakolod egymás mellé a betűket abban a reményben, hogy a végén egy értelmes mondat születik majd.

4. Túl sok emoji és hangutánzó szó

Ha minden második mondat után 10 XD-t raksz, vagy hosszasan írod, hogy hahahahha, attól még senkit nem versz át: pontosan tudjuk, hogy még csak el sem mosolyodtál. 

5. Vesszők hiánya

Ha egyáltalán nem tagolod a mondandódat, az könnyen komoly értelmezési gondokat okozhat, ráadásul azt a benyomást kelti, hogy igénytelenül fogalmazol. 

6. Bizarr rövidítések

Ha teletűzdeled a mondanivalódat olyan szavakkal, mint a "telcsike", "köszeszke" és "puszcsi", ne csodálkozz, ha nem vesznek komolyan. 

Helyesírási kvíz: ezt az egy szót senki nem tudja helyesen leírni, neked sikerül?Így nézhet ki Európa 2075-ben – Ez az AI hátborzongató jóslataAz AI megmondja: ezek a legrondább férfinevek

 

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a LIFE Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.