Ha így írsz üzenetet, akkor az AI szerint ostobának tűnsz: kerüld el ezeket a helyesírási furcsaságokat

Az AI vs. nagybetűs kiabálás: vajon mit üzen rólad az internetes stílusod?
Mi nők kényszeresen figyelünk arra, hogy milyen üzenetet közvetítünk magunkról a külvilág felé: tökéletes haj és smink, választékos beszéd, jó humorérzék és magas intelligencia.
Igen ám, de arra gondoltál valaha, hogy míg élőben vág az agyad és valósággal sziporkázol, úgy írásban lehet, hogy kissé komolyan vehetetlen vagy?
Vannak ugyanis olyan kimondatlan üzenetváltási szabályok, amiket jobb betartani annak érdekében, hogy ne tűnj se furának, se butuskának – ezekről kérdeztük a mesterséges intelligenciát.
Ez azért zavaró, mert vagy azt gondolják rólad, hogy mindent sértésnek veszel, vagy azt, hogy nem tudsz normálisan lezárni egy gondolatot – egyik sem túl hízelgő feltételezés!
Egyetlen kérdésünk van: miért kiabálsz? Még a mesterséges intelligencia szerint is sértő csupa nagybetűvel írni, ráadásul olyan benyomást keltesz, mint egy idős ember, aki a szemüveg nélkül nem találja meg a caps lock billentyűt.
Ha így írsz, az másnak azt üzeni, hogy nem ismered az alapvető nyelvtani szabályokat és csak pakolod egymás mellé a betűket abban a reményben, hogy a végén egy értelmes mondat születik majd.
Ha minden második mondat után 10 XD-t raksz, vagy hosszasan írod, hogy hahahahha, attól még senkit nem versz át: pontosan tudjuk, hogy még csak el sem mosolyodtál.
Ha egyáltalán nem tagolod a mondandódat, az könnyen komoly értelmezési gondokat okozhat, ráadásul azt a benyomást kelti, hogy igénytelenül fogalmazol.
Ha teletűzdeled a mondanivalódat olyan szavakkal, mint a "telcsike", "köszeszke" és "puszcsi", ne csodálkozz, ha nem vesznek komolyan.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.