Megkérdeztük az AI-t: ezek a legrondább női nevek a mesterséges intelligencia szerint

Az, hogy milyen keresztnevet találunk szépnek, szubjektív dolog, embere válogatja, hogy mit talál jól csengőnek. A szubjektív emberi tényező kikerülése végett az AI-t hívtuk segítségül, a tisztán objektív válasz reményében. Kérdésünk a következő volt: véleményed alapján mik a legrondább női nevek? Algoritmusa szerint generált válasza mi magunkat is meglepett.
Udvarias kérdésünkre a mesterséges intelligencia leszögezte, hogy teljesen szubjektív kérdés, ki milyen nevet talál szépnek, hisz attól még, hogy valaki csúfnak talál egy nevet, attól még tetszhet másoknak. Többek között a kulturális hatások, személyes élmények, ízlés, asszociációk befolyásolják a kérdést, a nyelvi hatást már nem is említve.
Azonban hozzáférése volt számos, a témát boncolgató fórumhoz, cikkhez ami alapján összesíteni tudta az előnytelen női neveket.
Összesítése alapján a modern névadási trendekbe nem illeszthető, avítt, vagy épp ellenkezőleg, külföldi neveket majmoló, a magyar nyelvtől idegen keresztneveket talált csúnyának. Meglepő módon bizonyos gyümölcsök, illetve virágok nevéből képzett magyar női nevek is a képzeletbeli listára kerültek.
A ritka ősi magyar női nevek viszont lemaradtak az AI összesítéséből, minden bizonnyal azért, mert olyan ritkák, hogy az emberek nem is tudnak létezésükről. Jöjjön hát a lényeg: lássuk az AI szerinti legrondább női neveket.
• Dzsesszika
• Larissza
• Kendra
• Zselyke
• Dezideráta
• Bíborka
• Gyöngyvér
• Málna
• Alma
• Hortenzia
• Csenge
• Friderika
• Margit
• Erzsi
• Aranka
• Ibolya
• Helga
• Olga
• Eufrozina
• Gizella
• Irma
Hangsúlyozandó, hogy a fenti lista emberek szubjektív véleménye alapján lett összeállítva, így nem kell túlságosan komolyan venni. Névadáskor számos tényezőt figyelembe kell venni, így elképzelhető, hogy egy önmagában kevésbé jól csengő név fantasztikus párost alkot a vezetéknévvel.
Az AI hozott egy érdekességet a névadási szokásokról: minden huszadik magyar rendelkezik ritka névvel, melyek a fiatalabb korosztályban és szegényebb rétegekben fordul elő.
A kutatás 2000 magyar háztartás 5000 lakosa között zajlott, ahol 400 különböző nevet jegyeztek fel, ritkának pedig az számított, ami legfeljebb kétszer fordult elő. Ritka nevek előfordulása 30 év alatt 10%, iskolások esetén pedig 15% volt.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.