Verrasztó Dávid olimpia 2016 olimpia Verrasztó Evelyn
Clock icon
Cikkünk több mint egy évvel ezelőtt frissült utoljára, a benne szereplő információk elavultak lehetnek.
Verrasztó Dávid még szerda délelőtt döntött úgy, hogy nem indul el a 200 méteres vegyesúszás középdöntőjében, mert nincs olyan lelkiállapotban, hogy versenyezzen. Pár órával később testvére, Evelyn is lemondta a 4x200 méteres gyorsváltó döntőjét. Az ő döntésének oka egyelőre ismeretlen.

Verrasztó Dávid döntéséről a szövetségi kapítány, Hargitay András azt mondta, hogy már az eredeti terv is úgy szólt, hogy Verrasztó csak a hosszabbik számban áll rajtkőhöz, ám végül mégis nevezték. A 400 méteren világbajnoki ezüstérmesként csak 12. helyen végzett sportoló

nem élt a lehetőséggel, és még szerdán hazautazott.

Verrasztó Dávid a 400 méteres vegyesúszás döntőjében szerzett aranyérmével az úszó, műugró és szinkronúszó Európa-bajnokságon a London Aquatics Centerben 2016. május 22-én Forrás: MTI/Kovács Anikó

A nap második felében Dávid testvére, Evelyn is úgy döntött, hogy visszalép a 4x200 méteres gyorsváltó döntőjétől, azt azonban nem tudni, hogy mi volt a döntésének oka, hiszen a délelőtti elődöntőben még úszott. Helyette így az esti döntőben Jakabos Zsuzsanna versenyez majd - számolt be a HVG.

Jakabos Zsuzsanna, Verrasztó Evelyn, Kapás Boglárka és Hosszú Katinka miután aranyérmet nyertek a londoni úszó Európa-bajnokság 4x200 méteres női gyorsváltó döntőjében 2016. május 19-én Forrás: MTI/EPA/Patrick B. Krämer

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.