Nem elég a korrektor! Ezt a titkos lépést te is kihagyod, pedig csodát tesz

Kevés testrész árulkodik annyira a fáradtságról, mint a szemünk. A ráncok, táskák és sötét árnyékok megjelenése a túl kevés alvás, túl sok stressz és az évek múlásának jele, ugyanis idővel kevesebb lesz a kollagén, az elasztin és a zsír, ami beesett szemeket és ráncokat okoz. A jó hír, hogy egy kis korrektor csodákat tehet, felfrissítve és élettelibbé varázsolva a tekintetet. Most egy profi sminkes árulja el, hogy hogyan vidd fel a korrektort és ne felejtsd el azt a lépést, amiről sokan megfeledkeznek.
„A korrektorok színkiegyenlítő, világosító és hidratáló hatásúak, kifejezetten a szemkörnyéki problémáknak a kezelésére” – mondja Suzy Gerstein, hírességek sminkmestere. „A lényeg a megfelelő termék kiválasztása és a helyes felvitel elsajátítása.”
A korrektor típusa, legyen az stift, folyékony vagy krémes, személyes preferencia kérdése. Gerstein a pigmentált, hidratáló és világosító tulajdonságokkal rendelkező folyékony korrektorokat részesíti előnyben, mivel szerinte ezek fekszenek a legszebben a szem alatt, és leginkább bőrhatásúak.
Száraz bőr esetén ajánlott a ragyogást biztosító korrektor, mert hidratálja a területet, és megakadályozza, hogy a termék beüljön a finom ráncokba. Zsíros vagy pattanásra hajlamos bőr esetén a mattító hatású, teljes fedésű, hosszan tartó korrektor a legjobb, hogy kordában tartsa a felesleges csillogást. Az érettebb bőr, amelyen már láthatók az öregedés jelei, egy építhető, hidratáló formulát igényel.
A szakértők azt javasolják, hogy a korrektor legyen egy-két árnyalattal világosabb a természetes bőrszínednél. Fontos, hogy illeszkedjen a bőröd altónusához, így a világos bőrűeknek rózsaszínes vagy semleges altónusú korrektort ajánlunk, közepes bőrtónus esetén meleg vagy semleges altónus a megfelelő választás. Olíva vagy sötétebb bőrnél arany vagy olíva altónus az ideális.
Először is tisztítsd meg és hidratáld a területet. Fontos, hogy a szem alatti korrektort tiszta bőrre vidd fel, így biztosítva a tartós tapadást. A hosszabb tartósság érdekében hidratáld a szemkörnyéket szemkörnyékápoló krémmel, és használj például egy jégrollert, hogy csökkentsd a duzzanatot.
A korrektort önmagában vagy más sminktermékekkel együtt is használhatod. Az alapozó, színezett hidratáló, CC- vagy BB-krém alkalmazható a korrektor előtt vagy után, attól függően, milyen fedést szeretnél. Ha viszont minimális sminket viselsz, a korrektort közvetlenül a bőrre vagy púderalapozó alá is felviheted. Ha a szem alatti területen erősebb sötét karikák vagy látható erek vannak, érdemes előkészíteni a bőrt egy színkiegyenlítő termékkel.
„Nagyon világos bőrön rózsaszín árnyalatú színkorrektort használok, világos bőrön lazacszínt, közepes tónuson barackszínt, sötét bőrön narancsot, mély tónuson pedig pirosat, mindig a legsötétebb területekre, főként a szem belső sarkánál” – mondja Gerstein.
A belső szemzugra kell a legnagyobb figyelmet fordítani, mivel ott a legsötétebb a terület, majd a korrektort a külső szemzugig kell eldolgozni, de ne félj attól, hogy az egész területre felviszed. Ha csak a belső és külső szemzugba viszed fel, nem egyenlíted ki megfelelően az elszíneződést, ami pedig a korrektor használatának célja.
A szakértők többsége javasolja, hogy fokozatosan építsd fel a fedést, vékony rétegekben, és hagyd, hogy minden réteg megszáradjon a következő előtt.
Ez az a lépés, amiről sokan megfeledkeznek, pedig nagyon fontos. A végső lépésként érdemes púdert használni a korrektor fixálására, hogy ne üljön be a ráncokba és tartós maradjon. Az igényeidtől függően választhatsz préselt vagy szórt púdert. A préselt púder praktikus a napközbeni frissítéshez, míg a szórt púder könnyed, matt hatást biztosít, és ideális „baking” technikához. A púdert óvatosan, nyomkodó mozdulatokkal vidd fel ecsettel vagy szivaccsal, és soha ne dörzsöld.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.