Szépít, nyugtat és gyógyít - használd a repcét!

Forrás: Thinkstock -
repcemagolaj repce olaj
Clock icon
Cikkünk több mint egy évvel ezelőtt frissült utoljára, a benne szereplő információk elavultak lehetnek.
Óriási táblákban virágzik országszerte a sárga növény, aminek nem csak a látványa gyönyörű. Ismerd meg és használd a repcét!

A repce közel sem "új keletű" növény: az Indus völgyében már 3000 éve is használták nem kevés jótékony hatása miatt. Európában a 13. századtól készítik belőle a repceolajat. A kékeszöld levelű, sárga virágú növénynek itthon két fajtájából állítják elő az olajat: a réparepcéből és a káposztarepcéből. Számunkra is nagy jelentősége van a repcének, mert a napraforgó után itthon ez a második legfontosabb olajnövényünk.

Forrás: Thinkstock

Nem hiába érdemes gyakran fogyasztani repceolajat: magas omega 3-zsírsav-tartalmának köszönhetően kiváló szív- és érrendszeri betegségek, magas vérnyomás és érelmeszesedés ellen, sőt, a cukorbetegséggel küzdőknek is nagy segítséget jelent. Nyugtatja az idegrendszert, és különösen jól jön az immunerősítő hatása miatt, gyakori fogyasztásával pedig megelőzhető a vastagbélrák.

Ám nem csak a szervezetedre hat jótékonyan a repceolaj: védi a bőrt a környezet káros hatásai ellen, és nyugtató hatása miatt is érdemes alkalmazni. Emellett magas E-vitamin-tartalmának köszönhetően lassítja a bőr öregedését és a ráncok kialakulását.

Így használd!

Próbáld ki a repceolaj-kúrát: 3 hónapig fogyassz el naponta egy evőkanálnyit belőle. Az eredmény magáért beszél! Bátran használhatod salátákba, friss zöldségek mellé, de főzni és párolni is nyugodtan lehet vele.

Próbáld ki a repcemézet!

Nemcsak olaj formájában érdemes alkalmaznod a repcét. A belőle készült, világos színű méz néhány nap után hófehér, apró szemcsékké kristályodosik a benne található nagyon magas szőlőcukortartalom miatt, ezért főképp a sütőiparban használják. Ha gyomorsavtúltengéssel küzdesz, érdemes gyakrabban fogyasztanod: enyhén lúgos kémhatása miatt ugyanis nyugtatja a gyomrot, de fertőtlenítő és gyulladáscsökkentőként is funkcionál. A candidával küzdők is fogyaszthatják, ráadásul közel sem olyan savas, mint a többi mézfajta.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a LIFE Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.