Te tudod, hogy mi történik valójában, amikor ropogtatod a csuklód? Nem az, amire gondolnál

Forrás: Dreamstime -
mítosz ropogtatás hang csukló buborék
Kering egy mítosz, miszerint, ha valaki sokat ropogtatja a csuklóját, akkor idős korában biztosan ízületi gyulladással fog küzdeni. Egy felvétel azonban megdöntötte ezt a teóriát. 

A Redditen keringett egy felvétel, amelyben elmagyarázták, hogy pontosan mi történik akkor, amikor valaki ropogtatja a csuklóját.

A gördülékeny mozgásért és a csontok összetartásáért az ízületi résen belül található ízületi folyadék a felelős. Ez az ízületi folyadék oldott gázokat tartalmaz, főleg CO2-t. Amikor kiropogtatjuk az ujjainkat vagy a csuklónkat, az a bizonyos mozdulat nyomásváltozást hoz létre és az említett gázok buborékká alakulnak át. Ezek a buborékok azonnal összeomlanak, és ez az összeomlás okozza azt a reccsenő hangot, amelyet egyeseknek még hallgatni is kellemetlen.

Te tudod, hogy mi történik valójában, amikor ropogtatod a csuklód? Nem az, amire gondolnál Forrás: Dreamstime

„Körülbelül 20 percet kell várni ahhoz, hogy a megmaradt buborékok feloldódjanak, mielőtt újra ropogtatnánk a csuklónkat" - magyarázzák.

A szakértő szerint az ujjak vagy a csukló ropogtatásának nincsen hosszú távú következménye, tehát nem okoz a későbbiekben ízületi gyulladást - írja az Unilad.

Ez is érdekelhet:

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a LIFE Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.