Az 1900-as évek legelejéről mutatjuk be, hogyan változott a férfi szépségideál az elmúlt több, mint száz évben. Izgalmas, néhol meglepő fotók következnek!
- Az 1900-as évek: birkózók és erős emberek
Eugen Sandow előadásai a 20. század elején olyan népszerűek voltak, mint a The Beatles koncertjei a 60-as években. Még Arnold Schwarzeneggernek is van néhány szobra, amely a híres sportolót ábrázolja.

- Az 1910-es évek: letisztult elegancia
Az első világháború alatt a kackiás bajusz és elegáns férfiak divatja került előtérbe: ez vált széppé és férfiassá.

- Az 1920-as évek: lesimított haj és latinos báj
Az olasz származású némafilm színész, Rudolph Valentino az évtized férfiideálja. A nők sokszor testi épségét is veszélyeztetve imádták: nem volt ritka, hogy ollóval estek neki az utcán, hogy egy darabot kivághassanak a ruhájából. Így nem is csoda, hogy aztán minden férfi rá akart hasonlítani.

- Az 1930-as évek: szexi bajusz
Sportos testalkat, széles vállak, keskeny csípő és szép izomzat... nem volt ez rossz évtized. Az Elfújta a szél dögös sztárja, Clarke Gabel és annak szexi bajsza képviselte ezt az időszakot.

- Az 1940-es évek: katonásan férfias
Ebben az évtizedben a második világháború alakította a férfiideált. Az erős, férfias férfiak időszaka volt, természetesen megborotválva, ahogy az a katonáknál elvárás volt.

- Az 1950-es évek: nyílt szexualitás
Az 50-es éveket a rockabily stílus és Elvis Presly fémjelezte: a magas, jóképű férfi, akinek a dögös táncán lányok milliói ájultak el. Na és persze a frizurája is ikonikus lett.

- Még mindig az 50-es évek: lázadó szellem
Elvisszel egy időben újabb férfiideál született: Marlon Brando és a kultikussá lett A vad című film a lázadó, motoros férfiakat hívták életre, akikről természetesen a bőrdzseki sem hiányozhat.

- Az 1960-as évek: érzéki megjelenés
Ki az, aki ezt az évtizedet képviseli? Természetesen Alain Delon! A sportos, fiatalos külső ezúttal egyfajta kisfiús bájjal keveredett, amit az álmodozó kék szemek tettek igazán érzékivé.

- Még mindig a 60-as évek: az önkifejezés szabadsága
Az évtized végén a hippik és pszichedelikus rockzene vették át az uralmat. Az olyan vad és fegyelmezetlen férfi, a művészetet és az önkifejezést mindennek alárendelő típus uralkodott, mint Jim Morrison.

- Az 1970-es évek: túlpumpált izomzat
Míg a hippik meghódították a világot és a nők alig különböztek a férfiaktól, Arnold Schwarzenegger új típust honosított meg, és hetedszer is megnyerte a Mr Olympiát.

- Az 1980-as évek: az atletikus szépség
A reflektorfény, a Baywatch-nak hála, ebben az évtizedben a sportos, feszes, izmos férfiakra került.

- Az 1990-es évek: Grunge hullám
Megszületett a grunge rock és vele azok a férfiak, akik egyáltalán nem törődtek az öltözködésükkel, és azzal, hogyan néznek ki, mégis a lábaik előtt hevertek a nők: gondolj csak Kurt Cobainra!

- A 2000-es évek: a metroszexuálisok feltörése
Az előző évtized átcsapott a másik végletbe: a férfiideál a magára, azaz ruhákra, kozmetikumokra, fodrászra sokat költő férfi, akit nagyon is érdekel, hogyan néz ki. Jeles képviselője: David Beckham volt a 2000-es években.

- A 2010-es évek: gondtalan hipszterek
Az elmúlt években forgószélként söpört végig a világon a hipszter őrület, aminek hatására a férfiideál is változott. Egyfajta könnyedség, lazaság jellemzi őket, ami pedig a külsőségeket illeti, szakáll, vintage ruhák, sportos alkat, szemüveg és tetoválás a védjegyük.

- Napjainkban:
Manapság egyre inkább a lumberszexuális ideál kezdi átvenni a hipszterek helyét: képzelj el egy dögös, bozontos hajú, szakállas, izmos pasit kockás ingben, aki éppen fát vágni indul a felfedezetlen vadonba. Na, ez a lumberszexuális!
