Nyári fertőzések – így védekezz ellenük!

Forrás: Thinkstock -
strand biztonságos nyaralás vízpart fertőzés
Clock icon
Cikkünk több mint egy évvel ezelőtt frissült utoljára, a benne szereplő információk elavultak lehetnek.
A forró nyári napok legjobb kikapcsolódása, ha víz közelében tölthetjük el a meleg órákat. Azonban a pihenésnek is lehetnek árnyoldalai, amelyek minden vízparti környezetben vagy éppen a strand menüiben is megtalálhatóak. Fogadd meg tanácsainkat, hogy nyaralásodat ne árnyékolják be a különböző fertőzések!

Nincs strand papucs nélkül

Nyáron sokkal jobban terjednek a fertőzések. Ennek az egyik oka, hogy ekkor több közösségi helyre járunk, ahol a baktériumok jobban tudnak szaporodni a párás, meleg környezetben. A strand medencéjének használata előtt és után érdemes alaposan lezuhanyozni, hiszen a fürdőzők testnyílásaiból, bőréről különböző kórokozók juthatnak a klóros vízbe. A strand kövén mezítláb sétálgatni szintén nem higiénikus a gombás fertőzések miatt.

Forrás: Thinkstock

Intim problémák

Felmérések szerint a hüvelygomba a nők 75 százalékának életük során legalább egyszer, 50 százalékuknak kétszer, további 5 százalékuknak pedig többször is visszatérő problémát jelent – főleg nyáron. A gombák szaporodásának egyik alapfeltétele a meleg, nedves környezet, ezért minden nyilvános helyen történt fürdőzés után érdemes intim törlőkendővel áttörölni vagy megmosni a testhajlatokat, hogy később ne legyen belőle probléma.

A herpesz sem kímél

Tudtad, hogy a herpeszvírust az erős napsugárzás is aktivizálhatja akár strandon, akár tengerparton pihensz? Hogy megelőzd a viszketéssel és vörös hólyagokkal járó kellemetlenséget, érdemes magas faktorú fényvédőt használnod, vagy a tűző napot kerülnöd.

Nyári kajakörkép

Az E.coli nevű kórokozó sokak számára ismerős lehet, hiszen többen testközelből is megtapasztalhatták negatív hatásait, ha például mosatlan zöldségeket, tejterméket fogyasztottak, vagy darált húst ettek. A felsoroltak mellett a tenger gyümölcseivel is bánjunk óvatosan, szintén komoly fertőzések forrásai lehetnek, ha alapos átsütés nélkül kerülnek a szervezetbe.

Dr. Svejkovszky Ádám, háziorvos:

Sportoljunk rendszeresen, együnk sok gyümölcsöt és zöldséget, csökkentsük minimálisra a finomlisztet tartalmazó ételeket, és kerüljük a cukor hozzáadásával készült ételeket, italokat. Aki pedig még dohányzik, mielőbb tűzze ki a leszokása napját. A sport és a helyes táplálkozás a szervezet védekezőrendszerét erősítik. Az immunrendszerünk pedig elengedhetetlen a fertőzésekkel szembeni harchoz.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a LIFE Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.