Az életmód fontosabb, mint a genetika? Így gazdálkodj a szülői örökségeddel

Forrás: Dreamstime -
szívderítő környezet egészségmegőrzés genetika DNS életmód
Clock icon
Cikkünk több mint egy évvel ezelőtt frissült utoljára, a benne szereplő információk elavultak lehetnek.
A The U.S. Centers for Disease Control meghatározása szerint egészségünket 43%-ban határozza meg életmódunk, 19%-ban környezetünk, 27%-ban öröklött tulajdonságaink, és csupán a fennmaradó 11% az egészségügyi viszonyok függvénye. A szülői örökség tehát adott, ám hogyan tudunk jól gazdálkodni vele?

A környezet és a felmenőinktől „hozott” tulajdonságaink együttvéve sincsenek nagyobb befolyással egészségünkre, mint az életmódunk.

Hiába az egészséges genetikai állomány, ha önpusztító életmóddal rongáljuk a szervezetünket, mint a kevés mozgás, a dohányzás vagy az alkoholfogyasztás, vagy különféle fizikai, kémiai és biológiai környezeti ártalmaknak tesszük ki, mint a vegyi anyagok, a napégés vagy a légszennyezettség. Ezek a tényezők a jó genetikai adottsággal rendelkezők szervezetét is tönkretehetik, hacsak mindezeket nem közömbösítik tudatos életmóddal.

Fontos, hogy milyen életmódot folytatunk Forrás: Dreamstime

Hogy a helyes táplálkozásnak és életmódnak milyen fontos szerepe van a szervezet egyensúlyának fenntartásában, az is bizonyítja: sokszor a genetikai hátránnyal indulók, vagyis akiknek a családjában halmozottan fordulnak elő különböző, súlyos megbetegedések, éppen

az egészségtudatos magatartással, életvitellel, a környezeti terhelés csökkentésével képesek elkerülni, késleltetni a velük született hajlam nyomán várható, örökletes betegség kialakulását.

Még több érdekes és megdöbbentő adatért kattints a Szívderítő.hu oldalára!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a LIFE Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.