Figyelem! Így kerülhető el a felfázás

Forrás: Shutterstock -
felfázás tavasz praktikák magazin
Clock icon
Cikkünk több mint egy évvel ezelőtt frissült utoljára, a benne szereplő információk elavultak lehetnek.
Sok nő számára okoz időről időre problémát a hólyaghurut, amit általában „felfázásként" emlegetünk. Vannak, akik kevésbé fogékonyak rá, és akadnak olyanok is, akik évente többször megbetegszenek. Ha te az utóbbi csoportba tartozol, akkor íme néhány praktika, ami segít megelőzni a fájdalmas tüneteket. 

A felfázás hirtelen fellépő kellemetlen tünetekkel, erőteljes, sürgető és gyakran visszatérő vizelési ingerrel jár. Pisilés közben égető érzést tapasztalhatunk, a vizelet zavarossá, kellemetlen szagúvá válhat, valamint az alhasi nyomásérzés és medencetáji diszkomfortérzés is gyakori. Súlyosabb esetben hőemelkedés vagy láz ugyancsak előfordulhat, vér is megjelenhet a vizeletben. Ilyen esetekben mielőbb forduljunk orvoshoz!

Hogyan védekezhetünk ellene?

1. Szeretkezés után fontos a vizeletürítés

Szexuális együttlét során a végbéltájékon található baktériumok könnyen belesodródhatnak a húgycsőbe. A fertőzés megelőzése érdekében az intim együttlét előtt és utána is erősen ajánlott a vizeletürítés, amely segít elkerülni, hogy a hólyagba esetleg feljutó kórokozók ott elszaporodjanak. A szex után jelentkező hólyaghurutot „nászutas betegségként" is szokás emlegetni.

Szeretkezés után fontos a vizeletürítés Forrás: Shutterstock

2. Figyeljünk a folyadékpótlásra!

A rendszeres folyadékfogyasztás az egészségünk megőrzése mellett a hólyaghurut elkerülése érdekében is elengedhetetlen. Erősen ajánlott a napi 2-3 liter szénsavmentes ásványvíz bevitele, ellenkező esetben csökken a vizeletürítések száma, ezáltal a kórokozóknak több idejük marad a húgyhólyag falán megtapadni és elszaporodni.

3. Ne tartogassuk a vizeletet, időben menjünk el mosdóba!

Soha(!) ne tartsuk vissza a pisilést! A hólyagban hosszasan tartogatott, pangó vizelet ideális körülményeket biztosít a kórokozók szaporodásához, ami miatt könnyen kialakulhat húgyúti fertőzés. Az sem megoldás, hogy kevesebbet iszunk, hogy majd ne kelljen vécére mennünk. A bőséges folyadékbevitel elengedhetetlen ahhoz, hogy a termelődő vizelet átmossa a hólyagot, így megakadályozva a baktériumok megtelepedését.

Ne tartogassuk a vizeletet, időben menjünk el mosdóba! Forrás: 123rf.com

4. Fogyasszunk áfonyát!

Az áfonya tartalmazhat olyan összetevőt, amely megakadályozza, hogy a baktériumok a húgyutak falához tapadjanak, emellett magas vitamin és antioxidáns tartalma erősítheti az immunrendszert, így jobban ellenállunk a különböző fertőzéseknek - írja a Mindmegette.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a LIFE Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.