Kétkeretű barátunk nemcsak a fizikai erőnlétünket tartja karban, de segít a kalóriák égetésében, erősíti az immunrendszert, javítja a memóriát és csökkenti a szívbetegség kockázatát. A nyári biciklizés ráadásul a lelkünknek is jót tesz, hiszen a mozgás és a szabadban töltött idő bizonyítottan jó hatással van a mentális egészségre. S bár alapvetően biciklizni nagyrészt mindenki tud, mégis van néhány olyan hiba, amit időről időre elkövetünk.
Ne becsüljük alá az anyatermészet erejét! Még a legbarátságosabb időben is képes minket meglepni. És miután a sugárzás 80%-a átjut a vékony felhőkön, ezért akár borús időben, vagy rövid ideig a napon tartózkodva is előfordulhat, hogy leégünk. A leégés pedig rengeteg veszélyt rejt magában, hiszen károsítja a bőrt, súlyos esetben pedig akár melanomát is okozhat. Ezért a fénynek jobban kitett területeken magas faktorszámú napvédő krémet használjunk.
Kánikulában a szokásosnál is nagyobb mennyiségű vízre, ásványianyag- és vitaminbevitelre van szükségünk. Hőségben akkor is innunk kell, amikor nem érezzük magunkat szomjasnak, ez különösen az idősekre és a gyerekre vonatkozik. Fontos, hogy ne cukros, szénsavas üdítőket vagy alkoholt fogyasszunk, a szervezetnek ilyenkor kizárólag tiszta vízre van szüksége. Ha több órás útra indulunk, gondoskodjunk a vízellátásunkról, nehogy rosszul végződjön a kerékpározás hőségben.
A nyári biciklizés során az egészséges és tudatos táplálkozás legalább olyan fontos, mint a megfelelő folyadékfogyasztás. A kánikula alatt amúgy is alap, hogy együnk minél több friss gyümölcsöt és zöldséget, amelyek magas víztartalmúak, mint például a görögdinnye, uborka, eper és paradicsom; de ha mozgunk is, vagyis biciklire pattanunk, ezt érdemes még komolyabban venni. Fogyasszunk könnyű ételeket, amelyek nem terhelik meg a gyomrunkat, mint például saláták, grillezett halak. Kerüljük a nehéz, zsíros ételeket, amelyek lassítják az emésztést és fáradtságot okozhatnak.
A kerékpározás során is rendkívül fontos, hogy mindvégig kényelmesen és magabiztosan érezzük magunkat tekerés közben. A túl alacsony ülésmagasság hátráltathatja a teljesítményt és növelheti a sérülés kockázatát, míg a túl magas ülésmagasság kényelmetlenséget okozhat. Ideális kerékpár-beállítások és megfelelő felszereltség esetén azonban hosszabb távokat is képesek vagyunk megtenni anélkül, hogy fáradtnak vagy kimerültnek éreznénk magunkat. Ha ezeket betartjuk, igazi kaland lehet elindulni a biciklivel nyáron, ami nemcsak feltölt, de le is hűt bennünket!
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.