Itt már az Oxford/AstraZeneca vakcina használatát is jóváhagyták

vakcina India koronavírus
Clock icon
Cikkünk több mint egy évvel ezelőtt frissült utoljára, a benne szereplő információk elavultak lehetnek.
A koronavírus által második legfertőzöttebb országban, Indiában jóváhagyták az Oxfordi Egyetem és az AstraZeneca brit-svéd gyógyszergyár közös fejlesztésű oltóanyagának használatát.

Prakash Dzsavadekar tájékoztatási miniszter szombaton bejelentette, hogy az illetékes hatóságok előző nap adták meg az engedélyt, egyelőre "rendkívüli használatra". Dzsavadekar szerint még legalább három oltóanyag - két hazai gyártású és az orosz Szputnyik V - vár még engedélyeztetésre, és India lesz talán a világ egyetlen olyan országa, ahol legalább négy vakcinával indul majd meg az oltási kampány.

A versenytársainál olcsóbb és egyszerűbben használható Oxford/AstraZeneca-vakcina forgalmazását a világon először kedden engedélyezték Nagy-Britanniában.

Képünk illusztráció Forrás: Shutterstock

India a világ második legnépesebb országa, és ami a fertőzöttek számát illeti, ugyancsak a második helyen áll az Egyesült Államok után. A halálesetek számát illetően pedig a harmadik az Egyesült Államok és Brazília után. A baltimore-i Johns Hopkins egyetem legfrissebb szombati összesítése szerint a járvány kezdete óta Indiában több mint 10,3 millió ember kapta el a fertőzést, és 149 411-en haltak bele a koronavírus okozta Covid-19 betegség szövődményeibe.

Az indiai hatóságok azt tervezik, hogy az év első hat-nyolc hónapjában háromszázmillió embert oltanak be az 1,35 milliárd lakosú országban, az oltási kampány első szakaszában elsősorban az ötven év feletti egészségügyi dolgozóknak, rendőröknek és katonáknak adják be az oltást - írja az MTI.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a LIFE Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.